جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

دولت دهم تیرماه، مرحله بیستم  واریز یارانه معیشتی را از محل افزایش قیمت بنزین به حساب سرپرستان خانوار انجام می‌دهد و فعلا خبری از ثبت‌نام جاماندگان نیست.

واریز یارانه معیشتی به مرحله بیستم می‌رسد

02:49۰

دولت دهم تیرماه، مرحله بیستم  واریز یارانه معیشتی را از محل افزایش قیمت بنزین به حساب سرپرستان خانوار انجام می‌دهد و فعلا خبری از ثبت‌نام جاماندگان نیست.

به گزارش اسپات نیوز، واریز یارانه معیشتی طی روزهای آتی در حالی انجام می‌شود که این پرداخت از آبان ۱۳۹۸ و با افزایش قیمت بنزین در دستور کار قرار گرفت و با پرداخت به ۱۷.۷ میلیون خانوار شروع شد، ولی آنچه توسط تازه‌ترین گزارش سازمان هدفمندی یارانه‌ها منتشر شد گویای افزایش خانوارهای دریافت‌کننده به بیش از ۱۹.۷ میلیون خانوار با جمعیتی حدود۶۰ میلیون بود.

کمک‌های معیشتی به تناسب اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان متغیر است؛ به گونه‌ای که خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار، سه نفره ۱۳۸ هزار، ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

بابت پرداخت کمک معیشتی به این ۶۰ میلیون نفری که از بین یارانه بگیران گزینش شده‌اند، در سال حدود ۳۱ هزار تومان هزینه می‌شود و در صورت ثبت‌نام از متقاضیان جامانده این هزینه می‌تواند بیشتر شود.

بیشتر بخوانید:

این در حالی است که به دنبال تکلیف قانون بودجه برای ثبت‌نام جاماندگان از یارانه نقدی و معیشتی، دولت اخیرا آئین نامه مربوطه را تصویب کرد و قرار شد که وزارت رفاه با آماده‌سازی بسترهای لازم امکان ثبت‌نام را فراهم کند و در دستور کار قرار دهد.

با ارائه لیست جدید وزارت رفاه به سازمان هدفمندی یارانه‌ها، این سازمان نسبت به پرداخت اقدام خواهد کرد، ولی هنوز خبری از آن نیست.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17340

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com