جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

با توجه به این که در جهان نهضتی علیه اینترنت آمریکایی در حال شکل گیری است، رئیس سازمان صدا و سیما اعلام کرد ایران همانند قدرت‌های بزرگ در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی اینترنت ملی است.

اینترنت ملی با الگوبرداری از چین و روسیه راه‌اندازی می‌شود

03:00۰

با توجه به این که در جهان نهضتی علیه اینترنت آمریکایی در حال شکل‌گیری است، رئیس سازمان صدا و سیما اعلام کرد ایران همانند قدرت‌های بزرگ در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی اینترنت ملی است.

به گزارش اسپات نیوز، «علی‌عسگری» در رابطه با نهضت جهانی مقابله با اینترنت آمریکایی می‌گوید: «چین، روسیه و حتی اروپایی‌هایی که شرکای آمریکا هستند، اینترنت آمریکایی را بر نتابیده و در حال شکل دادن اینترنت خود هستند.»

به گفته وی ایران نیز در حال برنامه‌ریزی برای آن است که همانند قدرت‌های بزرگ اینترنت خودش را داشته باشد.

علی‌عسگری با تاکید بر این که کشورهای ضعیف و ناتوان در فناوری مجبورند تسلیم اینترنت آمریکایی شوند، اظهار داشت: «کشورهایی که دارای فناوری هستند می‌توانند سیاست‌های خود را بر بستر اینترنت تعریف و آن را اعمال کنند. این طور نیست که آمریکایی‌ها بتوانند یک طرفه هر کاری را که می‌خواهند روی اینترنت انجام دهند. اگر چنین شد اتفاقات دیگری در دنیا خواهد افتاد.»

او معتقد است که آمریکا در جنبه‌های مختلف دچار افول و عقب‌ماندگی شده است و می‌گوید: «زمانی انحصار بسیاری از فناوری‌ها در دست آمریکایی‌ها بود اما امروز چنین نیست و امکان خلق و استفاده از فناوری‌ها در دنیا توزیع شده است.»

بیشتر بخوانید:

این اظهارات در شرایطی توسط رئیس سازمان صدا و سیما بیان شده که «آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی چند سال اخیر بارها اعلام کرده بود عبارت اینترنت ملی واژه‌ای جعلی و دروغین بوده و استفاده از آن خیانت محسوب می‌شود.

علاوه بر این، طی چند روز گذشته طرح جنجالی مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی فضای مجازی با عنوان «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» بسیار غوغا کرده است. بسیاری اعتقاد دارند که این طرح موجب فیلترینگ بسیاری از پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی خارجی شده، انحصار ایجاد کرده و ناامیدی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17362

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com