جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رشد قیمت مسکن

رشد قیمت مسکن در آمریکا به اوج خود رسید

03:00۰

 آژانس فدرال مسکن آمریکا اعلام کرد که در سراسر این کشور رشد قیمت مسکن در ماه آوریل نسبت به فوریه سال گذشته ۱۴.۹ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اسپات نیوز، به نقل از فاکس بیزینس، به دنبال کاهش شدید در بخش عرضه مسکن، متوسط رشد قیمت خانه‌ها در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در ماه آوریل به بالاترین سطح خود در طول ۱۵ سال اخیر رسیده است. در طی ۱۲ ماه، رشد قیمت مسکن در ۲۰  کلان شهر آمریکا ۱۴.۹ درصد اندازه‌گیری شده که این رقم نسبت به بازه مشابه به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش داشته است.

از ۲۰  شهر بزرگ آمریکا متوسط قیمت مسکن در ۱۹ شهر به نسبت ماه قبل افزایش پیدا کرده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده است تا جایی که رشد ۱۵.۸ درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال اخیر به ثبت رسیده است. شهر سیاتل در واشنگتن با ۱۴.۳ درصد افزایش و سن دیگو در کالیفرنیا با رشد ۱۴.۲ درصدی در رده های بعدی قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

کریگ لازارا، “مدیر اجرایی در موسسهاس اند پی دی جی آی”، گفت: اثر کرونا بر روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند در حالی که عرضه مسکن به دلیل مشکلات مواد اولیه کاهش یافته است.

این رشد قیمت مسکن در حالی رخ می‌دهد که فروش خانه‌ها در این کشور کاهش یافته است. داده‌های منتشره نشان می‌دهند که در ماه آوریل ۵.۹۳ میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده که نسبت به ماه قبل ۴.۸ درصد کاهش پیدا کرده است. با وجود کاهش کلی خانه‌های معامله شده میزان فروش خانه‌های جدید نسبت به ماه قبل ۳.۷ درصد افزایش داشته است.

افزایش تقاضا برای دریافت وام مسکن باعث شده است تا نرخ بهره اوراق رهنی ۳۰ ساله مسکن به رقم ۳.۲ درصد برسد.

طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سراسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه ژوین به بالای ۳۳۶ هزار دلار رسیده است.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17365

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com