جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نظام رتبه‌بندی معلمان

نظام رتبه‌بندی معلمان چه زمانی آغاز می‌شود؟  

03:00۰

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان از فروردین ۱۴۰۰ اجرا شده و اعتبار حمایت از معلولان نیز ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش اسپات نیوز، محمدباقر نوبخت، گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان به محض تصویب در مجلس از ابتدای فروردین‌ اجرا شده و اعتبارات آن نیز در بودجه سال ۱۴۰۰ دیده شده است.

نوبخت دراین باره بیان کرد: فرهنگیان مانند همه کارمندان و کارکنان دولت مشمول فوق‌العاده حقوق می‌شوند، اما با توجه به مسئولیتی که دارند، باید برای آنها رتبه‌بندی نیز در نظر گرفته شود. پس از تصویب نظام رتبه‌بندی در مجلس، از ابتدای سال اجرایی می‌شود.

وی افزود: با مصوبه مجلس، نظام رتبه‌بندی از فروردین امسال اجرایی شد و اعتبارات آن نیز در نظر گرفته شده است. در سال ۹۸ ، نظام رتبه‌بندی را با اعتبار دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اجرا کردیم سال گذشته این رقم به هشت هزار میلیارد تومان افزایش یافت. تعدادی از فرهنگیان جوان اعلام کردند که از فوق‌العاده ۲۱ درصد سقف قانونی استفاده نمی‌کنند؛ در جلسه با فرهنگیان توافق کردیم که تمامی فرهنگیان باید از این سقف قانونی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: 

افزایش ۴۰۰ میلیارد تومانی اعتبار حمایت از معلولان 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در مورد تسری قانون فوق‌العاده ویژه کارکنان سازمان زندان‌ها نیز گفت: این قانون در سازمان زندان‌ها اجرایی شده است. گویا در احتساب برخی ضرایب ایراداتی وجود دارد که امور کارگزینی سازمان زندان‌ها متولی آن است. سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم را تامین کرده است.

این مقام مسئول  افزود: در گفتگو با رئیس سازمان دامپزشکی موضوع تسری قانون فوق‌العاده را مطرح کرده و شیوه نامه اجرایی این کار تنظیم شده است، در مورد همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها مراتب رضایت‌مندی اعضای هیات علمی از اجرای قانون به سازمان برنامه و بودجه منعکس شده است. البته اعضای غیرهیات علمی نیز مطالباتی دارند که در صورت ارتباط با سازمان، حتما پیگیری خواهیم کرد.

نوبخت بیان کرد: در اجرای قانون حمایت از معلولان در سال جاری هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده که نسبت به سال گذشته افزایش افته است. همچنین، ماهانه ۱۰۵ میلیارد تومان به صورت یارانه پرداخت می‌شد که به ۱۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

انتهای پیام

منبع
تسنیم
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17382

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com