جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پرداخت وام

وام ۵۰ میلیونی خود اشتغالی برای نجات‌یافتگان از اعتیاد

03:53۰

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی از برنامه جدید این سازمان مبنی بر پرداخت وام ۵۰ میلیونی خود اشتغالی با سود ۱۴ درصد برای تسهیل بازگشت نجات‌یافتگان از بند اعتیاد به زندگی عادی خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، یکی از اقشاری که همواره نیازمند حمایت و توجه است، معتادان در حال بهبودی هستند که تا به امروز هیچ‌گونه تسهیلات حمایتی برای بازگشت به زندگی عادی دریافت نکرده‌اند. در همین راستا، رضوان مدنی معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی از پرداخت وام خوداشتغالی ۵۰ میلیون تومانی با سود ۱۴ درصد برای کمک به معتادان رها شده از بند اعتیاد در مسیر درمان خبر داد.

وام خود اشتغالی تبعیض جنسیتی ندارد

بنابراعلام مدنی، معتادانی که اعتیاد خود را ترک کنند یک سال پس از بهبود می‌توانند ۵۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی دریافت کنند و در پرداخت این تسهیلات تفاوتی بین معتادان از نظر جنسیت وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی تصریح کرد: «حرفه آموزی و مهارت آموزی شغلی نیز برای این افراد انجام می‌شود و مراکزی هم زنان معتادی را که اعتیاد خود را ترک کنند تحت پوشش قرار می‌دهند. زنانی که در کمپ‌های قانونی هستند توسط همین مراکز برای دریافت وام معرفی می‌شوند. شرایط دریافت وام برای این زنان تسهیل شده است.»

دریافت وام ۵۰ میلیونی خود اشتغالی چگونه است؟

معتادانی که در مسیر بازگشت به مسیر عادی زندگی قدم برداشته‌اند، دعوت به دریافت این تسهیلات شده‌اند. مدنی در این مورد می‌گوید: «واجدان شرایط وام خود اشتغالی به واحد مشارکت‌های اداره کل بهزیستی مراجعه کنند.»

این طرح حمایتی در حالی اجرا می‌شود که معاون سازمان بهزیستی پیش از این نیز در آذرماه سال ۹۹ اعلام کرده بود به دنبال رایزنی با مجلس برای افزایش بودجه این سازمان در سال ۱۴۰۰ و حمایت بیشتر از معتادان هستیم.

وی در رابطه با پرداخت این وام ۵۰ میلیونی نیز گفته بود: اگر کسی پس از بهبودی و رهایی از اعتیاد بخواهد به صورت فردی اشتغال ایجاد کند می‌تواند وام را به صورت شخصی دریافت و اگر افرادی بخواهند به صورت کار فرمایی، مبحث اشتغال را پیش بیرند، به نسبت هر یک از افراد ۵۰ میلیون وام ۱۴ درصد در اختیارشان قرار داده می‌شود، چرا که کارفرما باید به صورت کامل بیمه و حقوق اداره کار را برای افراد در نظر بگیرد.

انتهای پیام
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17412

492 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com