جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیشترین تراکنش بانکی

وام ۷ میلیونی سهام عدالت ؛ اقساط ماهانه چقدر است؟

03:003۰

بنابر اعلام مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، قرار است پنج بانک نسبت به پرداخت وام ۷ میلیونی سهام عدالت اقدام کنند. اما سوالی که در میان بسیاری از متقاضیان مطرح است، این است که اقساط ماهیانه این وام چقدر است؟

به گزارش اسپات نیوز، براساس اعلام مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، بانک ملی نسبت به پرداخت این وام اقدام کرده و بانک‌های دیگر نیز تا دو هفته دیگر می‌توانند به لیست وام‌دهندگان افزوده شوند.

نرخ سود وام ۷ میلیونی سهام عدالت

براساس اطلاعاتی که به دست آمده، وام سهام عدالت ۷ میلیون تومان و میزان سود آن نیز ۱۸ درصد است. بنابراین، محاسبات نشان می‌دهند که دریافت‌کنندگان این وام باید چیزی در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود بپردازند. گفتنیست، مبلغ اقساط ماهیانه این وام ۴۵۵ هزار تومان است.

وام سهام عدالت را از کدام بانک‌ها دریافت کنیم؟

بنابر اطلاعاتی که بانک مرکزی در این مورد منتشر کرده، وام ۷ میلیونی سهام عدالت از طریق ۵ بانک «ملی ایران»، «ملت»، «صادرات ایران»، «تجارت» و «رفاه کارگران» قابل دریافت است.

بیشتر بخوانید:

مشمولان وام ۷ میلیونی سهام عدالت

افرادی که می‌توانند وام سهام عدالت یا همان «کارت رفاهی» را دریافت کنند، عبارتند از:

  • تمامی اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تاکنون هیچ میزان از سهام خود را نفروخته‌اند
  • همه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می‌کنند

این وام نیاز به ضامن یا وثیقه ندارد، چراکه ۶۰ درصد ارزش روز سهام عدالت ( بر اساس اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه) و حساب‌های یارانه نقدی و معیشتی طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و با در نظر گرفتن کسورات مربوط به اقساط وام‌های پرداخت شده قبلی، می تواند به عنوان وثیقه‌های قابل قبول از مشتری مورد پذیرش قرار گیرد.

وام سهام عدالت نقدی است یا اعتباری؟

بسیاری این پرسش را مطرح می‌کنند که موجودی «کارت رفاهی» نقدی است یا اعتباری. اطلاعات منتشر شده از این وام از اعتباری بودن آن جکایت دارد، به‌طوری که دریافت‌کنندگان آن تنها می‌توانند از طریق فروشگاه‌های بزرگ طرف قرارداد با بانک پرداخت‌کننده وام، نسبت به خرید موارد مورد نیاز خود اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17409

492 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com