جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ۱۰۰ میلیونی قرض‌الحسنه

وام ۵۰ میلیونی بیماران کلیوی را چگونه بگیریم؟

03:38۰

انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران از پرداخت وام ۵۰ میلیونی به بیماران کلیوی خبر داد. اما این وام چگونه قابل دریافت است؟

به گزارش اسپات نیوز، در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار بیمار کلیوی در کشور داریم که زیر پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی قرار دارند. از این تعداد بیمار مبتلا، سال گذشته چیزی در حدود ۶۰۰ نفر زیر تیغ عمل جراحی رفتند.

این در حالی است که به دلیل شیوع بیماری کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن بیمارستان‌ها و در نتیجه، کاهش عمل‌های پیوند کلیه، انجمن بیماران کلیوی کوشیده است تا این روند را تسهیل کرده و آسیب‌شناسی‌های مربوط به جامعه هدف را در دستور کار قرار دهد.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران در این مورد می‌گوید: «ویروس کرونا برای بیماران کلیوی دو برابر دیگر افراد سالم مشکلات ایجاد کرد و با توجه به اینکه بیماران دیالیزی هفته‌ای سه بار باید وارد مراکز درمانی شوند، در معرض ابتلا به این ویروس قرار داشتند که با تعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق نوبت اول و دوم واکسن کرونا برای این گروه از بیماران خاص آغاز شد و در دست اجرا است.»

پناهی‌مهر افزود: «در بخش تأمین داروی موردنیاز بیماران کلیوی برای مدتی نوسان و مشکلاتی وجود داشت؛ اما در زمان حاضر وضع بهتر شده است؛ هرچند هنوز مشکلاتی در این بخش وجود دارد که باید برطرف شود.»

بیشتر بخوانید:

از آنجا که هر بیماری کلیوی پس از انجام عمل پیوند نیاز به رسیدگی‌های خاص دارد، روان‌سازی این عمل جراحی از مهم‌ترین دغدغه‌های این انجمن است.

گفتنیست،‌ انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، انجمنی مردم‌نهاد بدون هیچ بودجه دولتی است و تمام خدمات آن با کمک خیران و نیک‌اندیشان انجام می‌شود. این انجمن با ۴۰ سال سابقه به‌عنوان تنها متولی پیوند زنده در ایران است که در حوزه‌های متفاوت خدماتی، معیشتی، درمانی، دارویی، ورزشی، فرهنگی و هنری فعالیت می‌کند و در تعامل مستقیم با بیمار نقش تسهیل‌گری دارد.

وام ۵۰ میلیونی بیماران کلیوی

بیماران کلیوی را می‌توان یکی از اقشاری نامید که نیاز به حمایت‌های خاص و سریع دارند. در همین راستا، با تعامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بین پنج تا ۵۰ میلیون تومان وام برای بیماران دهک‌های یک تا چهار تعلق گرفت و هر استان بسته به بودجه و تعاملی که با بانک‌ها دارند، وام‌های قرض‌الحسنه به این افراد پرداخت می‌کنند.

به گفته مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران، هرچند اهدای کلیه از خانواده و خویشاوندان امری زیباتر است؛ اما هدف اصلی انجمن بیماران کلیوی، اهدای عضو از مرگ مغزی است که این فرهنگ ایثار باید بین مردم ترویج شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17461

454 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com