جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ثبت نام در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش

ثبت نام در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش چگونه است؟

04:43۲

مهلت ثبت نام در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش که با استقبال مناسبی روبه‌رو شده تمدید شد و متقاضیان فرصت دارند تا پایان ساعت ۲۴ روز ۱۹ تیرماه در دوره‌های مهارت‌آموزی دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنند. اما نحوه این ثبت نام چگونه است؟

به گزارش اسپات نیوز، کسانی مشمول تمدید مهلت ثبت نام شده‌اند که از ثبت نام سری اول، دوم و سوم دوره‌های مهارت‌آموزی معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، مربیان پیش دبستان و خرید خدمات آموزشی و پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ جا مانده‌اند.

بر همین اساس، زمان ثبت نام در این آزمون که پنجم تیرماه تعیین شده بود، تا پایان روز ۱۹ تیرماه تمدید شده است.

اطلاعات بیشتر ثبت نام در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش را از کجا کسب کنیم؟

براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش افراد می‌نوانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مسایل مرتبط با دوره مهارت‌آموزی، پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir و پرتال معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به نشانی cfu.ac.ir/moavenateamoozesh است. به عبارتی این دو سایت تنها مرجع رسمی اعلام اطلاعات است.

ثبت نام در آزمون استخدام آموزش‌وپرورش طی سه مرحله

برنامه ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹ وزارت آموزش و پرورش دارای سه مرحله اصلی است:

پذیرفته‌شدگان باید برای اطلاع از محل آموزش دوره مهارت‌آموزی خود و ثبت‌نام غیرحضوری به نشانی hr.cfu.ac.ir مراجعه کنند. افراد تا روز ۱۹ تیر ساعت ۲۴ فرصت مراجعه به این سایت و ثبت‌نام را دارند.

در مرحله بعد، پذیرفته شدگان باید در قسمت «پذیرش مهارت آموزان»، «کد داوطلبی» و «کد ملی» را وارد کنند و با ورود به سامانه، در این صفحه علاوه بر مشاهده مشخصات و رشته، استان و پردیس یا مرکز، محل آموزش خود را که یکی از پردیس‌ها یا مراکز دانشگاه فرهنگیان در کل کشور است، مشاهده کنند و فرایند بارگذاری مدارک و ثبت نام غیرحضوری خود را تا انتها ادامه دهند.

پذیرفته شدگان پس از مشخص شدن استان و پردیس محل آموزش و ثبت‌نام غیرحضوری، باید به سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود مراجعه کنند. (به عنوان مثال مهارت‌آموزان استان آذربایجان شرقی باید در یکی از موتورهای جستجو، سایت «مدیریت امور پردیس های استان آذربایجان شرقی- دانشگاه فرهنگیان» را جستجو و به این سایت مراجعه کنند.)

اطلاعیه‌ها و برنامه‌های مربوط به دوره مهارت‌آموزی در هر استان روی سایت دانشگاه فرهنگیان همان استان موجود است. شماره تلفن و آدرس محل آموزش مهارت‌آموزان در این سایت برای پاسخگویی حضوری و یا تلفنی مشخص شده است.

برای ثبت نام غیرحضوری به چه مدارکی نیاز است؟

 • اسکن کلیه صفحات شناسنامه.
 • اسکن پشت و روی کارت ملی.
 • اسکن عکس پرسنلی زمان ثبت نام در آزمون استخدامی.
 • اسکن کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت (برای برادران).
 • اسکن آخرین مدرک تحصیلی.
 • اسکن گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).
 • اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

نکته مهم این است که اگر افرادی با استفاده از مراحل فوق نتوانند وارد سامانه ثبت‌نام شوند، احتمالا از سوی وزارت آموزش و پرورش به عنوان پذیرفته شده نهایی، به دانشگاه فرهنگیان معرفی نشده‌اند.

ثبت نام آزمون استخدام آموزش‌وپرورش ؛ حضوری

ثبت نام حضوری بر اساس برنامه اعلام شده در سایت مدیریت امور پردیس های استانِ محل آموزشِ مهارت آموز انجام خواهد شد و تنها از کسانی به عمل خواهد آمد که اقدام به ثبت نام غیرحضوری کرده باشند. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری عبارتند از:

ارائه کپی برابر با اصل سند تعهدنامه محضری (مجوزهای شماره ۹۳۱۶۷ مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ و شماره ۱۵۱۶۱۰ مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ وشماره ۱۶۰۴۹۱ مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ سازمان اداری و استخدامی کشور) به محل آموزش دوره مهارت آموزی جهت ضبط در پرونده آموزشی الزامی می باشد.

 • پرینت ثبت نام غیرحضوری در سامانه آموزشی دانشگاه.
 • اصل و کپی مدرک تحصیلی.
 • اصل و کپی شناسنامه.
 • اصل و کپی کارت ملی.
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت (برای برادران).
 • اصل و کپی گواهی ICDL (درصورت دارا بودن).
 • اسکن گواهی روخوانی و روان خوانی قرآن (درصورت دارا بودن).

نکته مهم این است که عدم مراجعه حضوری پذیرفته شدگان، طبق برنامه اعلامی مدیریت امور پردیس‌های استان مربوطه به معنی انصراف از دوره تلقی می‌شود.

دوره مهارت آموزی از کی شروع می‌شود؟

دوره مهارت آموزی شامل دو پودمان است. مهارت آموزان باید پس از ثبت نام غیرحضوری، تمامی اطلاعیه‌های سایت دانشگاه فرهنگیان استان محل آموزش خود را پیگیری و براساس برنامه اعلامی استان محل آموزش، اقدام کنند.

در صورتی که مهارت آموزان طبق مراحل مشخص شده اقدام نکنند امکان شرکت در امتحانات پایان پودمان و متعاقباً دریافت حکم استخدامی توسط وزارت آموزش و پرورش را نخواهد داشت.

تذکر۷: پودمان اول این دوره مهارت آموزی، به دلیل شرایط حال حاضر کشور و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، به صورت الکترونیکی (آنلاین و آفلاین) برگزار می شود.

آموزش و پرورش از متقاضیان شرکت در این آزمون استخدامی خواسته فایل اطلاعیه شماره ۲ معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی را با دقت مطالعه کنند اما به تاریخ‌هایی که در این طلاعیه أمده توجه نکنند. چون تاریخ‌ها تمدید شده است. فایل اطلاعیه شماره رو را در لینک زیر بخوانید:

مشاهده اطلاعیه

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17474

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

2 Comments

 1. melika.mokhtari2019

  خیلی عالی بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com