جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام بازنشستگان لشگری و کشوری

وام بازنشستگان لشگری و کشوری کی پرداخت می‌شود؟

04:00۱

وام ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان لشگری و کشوری که مهلت ثبت نام آن به تازگی به پایان رسیده و ۲۳ هزار نفر تقاضای دریافت آن را داده‌اند، به تدریج تا پایان آبان‌ماه پرداخت می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، ثبت‌نام وام بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در حالی به تازگی آغاز شده که پرونده ثبت‌نام وام برای بازنشستگان لشگری و کشوری بسته شده و تکلیف دریافت وام متقاضیان نیز مشخص شده است.

پرداخت وام بازنشستگان کشوری در ۶ نوبت

به گفته مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری، نخستین مرحله پرداخت وام بانشستگان لشگری و کشوری از خردادماه آغاز شد که طی آن، ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر وام خود را دریافت کردند.

این در حالی است که از میان ۳۲۵ هزار بازنشسته و وظیفه‌بگیر متقاضی وام که آمادگی خود برای دریافت این وام را اعلام کرده بودند، حدود ۱۳۰ هزار نفر مشمول دریافت این وام شناخته شدند که از این میان، ۱۰۷ هزار نفر این وام را دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

بر این اساس، دومین مرحله پرداخت این وام که به ۲۰ هزار نفر تعلق می‌گیرد، تا انتهای این ماه انجام خواهد شد.

بنابر اعلام مسئولین، پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی بازنشستگان لشگری و کشوری که ۴ نوبت زمان می‌برد، تا پایان آبان‌ماه اتمام می‌یابد.

تفاوت مبلغ وام بازنشستگان لشگری و کشوری با تامین اجتماعی

مبلغ وام برای بازنشستگان لشگری و کشوری ۱۰ میلیون تومان است اما بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی وام هفت میلیون تومانی می‌گیرند، مبلغ وام برای این بازنشستگان تا پارسال پنج میلیون تومان بوده است.

این اختلاف حقوق و مزایا بین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشگری و کشوری وجود دارد. چندین سال است بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به اختلاف حقوق بین بازنشستگان معترض هستند.

در سال گذشته با دو مرحله متناسب‌سازی حقوق قرار بود این دو گروه از بازنشستگان حقوق یکسانی دریافت کنند، اما اینطور نشد.

در نهایت حداقل حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با ۳۰ سال خدمت و داشتن همسر و دو فرزند چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شد. اما بازنشستگان پس از دریافت اولین حقوق امسال خود معترض بودند که طرح متناسب‌سازی به درستی اجرا نشده است.

در واریزی‌های فروردین نیز خطاهایی رخ داد که رئیس سازمان تامین اجتماعی دستور اصلاح داد. قرار بود مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان در اردیبهشت پرداخت شود که اجرایی نشد. براساس آخرین وعده‌ها قرار است این پول در تیر واریز شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17478

491 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. AMIRREZA79714145

    امیدوارم این سازمان حداقل سرو سامون پیدا کنه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com