جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سود مجمع سهام عدالت

سود مجمع سهام عدالت را چگونه دریافت کنیم؟

03:00۰

امکان حضور گروهی از مشمو‌‌لان سهام عدالت که برای مدیریت سهام خود از روش مستقیم استفاده می‌کردند، برای شرکت در‌مجامع‌ ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر فراهم شده است، اما سوالی که در این میان مطرح است، این است که سهامداران سود مجمع سهام عدالت را چگونه دریافت می‌کنند؟

به گزارش اسپات نیوز، طبق مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، مشمولان سهام عدالت در روش مستقیم از همه حقوق و مزایای سهامداری برخوردار شدند. بنابراین این افراد می‌توانند شخصا در مجامع عمومی ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سهام عدالت، حضور پیدا کرده و در تصمیم‌گیری‌های آن‌ها مشارکت کنند.

طبق گفته محسن انصاری مدیر نظارت بر ناشران، شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت باید اطلاعات تمام سهامداران را از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دریافت کرده و در سامانه خود جهت برگزاری مجامع عمومی اعمال کنند.

طبق گزارش دریافت شده، از میان ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، حدود ۱۹ میلیون در فرایند آزادسازی سهامشان از روش مستقیم برای مدیریت سهام خود استفاده کرده و مستقیما سهام‌دار ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر سهام عدالت شدند.

گفتنی است که شرکت‌های بورسی، سالانه مجمعی را برای تصمیم‌گیری در رابطه با میزان تقسیم سود برگزار می‌کنند که به نتیجه حاصل از آن، سود مجمع سهام عدالت گفته می‌شود. سرمایه‌گذارانی که تا روز مجمع همچنان مالک سهام آن شرکت هستند، مشمول دریافت این سود می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

زمان دوباره فروش سهام عدالت

دولت حسن روحانی پس از چند سال تلاش برای آزاد‌سازی سهام عدالت، اردیبهشت سال گذشته در یک اقدام فوری به دستور رهبر معظم انقلاب، سهام عدالت را آزاد کرد. این آزادسازی به‌منظورکمک به معیشت مردم در یک سال پایانی دولت وی صورت گرفت. اما نه تنها نتیجه‌ای حاصل نشد، بلکه آن‌ها را نا‌امیدتر از قبل کرد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17539

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com