جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید رمزارز

خرید رمزارز در دستور کار ثروتمندان

03:00۰

براساس بررسی‌های گلدمن‌ساکس، بیش از نیمی از مشتریان قصد دارند خرید رمزارز و افزودن آن به دارایی‌های خود را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش اسپات نیوز، بررسی‌های جدید گلدمن‌ساکس نشان می‌دهد که علاوه بر ۱۵ درصدی که قبلا دارایی دیجیتال خریداری کردند، بیش از نیمی از مشتریان قصد دارند رمزارزها را به دارایی خود اضافه کنند. این موضوع نشان می‌دهد، ثروتمندان در حال افزایش دارایی‌های دیجیتال خود هستند.

طبق نظرسنجی بلومبرگ، از ۱۵۰ دفتر سرمایه‌گذاری خانوادگی در سراسر جهان، بیش از نیمی از آن‌ها قصد سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها را دارند و دلایل آن آشکار است. همچنین نیمی دیگر به علت عدم اطمینان طولانی‌مدت و نوسانات قیمتی زیاد، قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را ندارند.

با توجه به بررسی نظرسنجی‌ها، مشخص شد که دلیل اصلی سرمایه‌گذاری بیشتر در این فضا، چشم‌انداز رشد سرمایه‌های رمزارز در بلندمدت است. گفتنی است که با وجود رکود گسترده بازار و کاهش خرید رمزارز و فروش آن، بیت‌کوین باز هم رشد ۱۸ درصدی در سال جاری را شاهد بوده است.

بیشتر بخوانید:

یکی از نظرسنجی‌های مسترکارت نیز در ماه مه نشان داده بود که از هر ده نفر، چهار نفر قصد دارند در سال آینده از رمزارزها برای پرداخت‌های خود استفاده کنند.

شایان ذکر است که دارایی بخش اندکی از جامعه بررسی شده بیش از ۵ میلیارد دلار است.

بلومبرگ تجارت دفاتر خانوادگی را به عنوان مدیریت ثروت و کسب‌وکار افراد ثروتمند توصیف می‌کند. افرادی مانند بیل گیتس و اریک‌اشمیت نیز دفتر خانوادگی مدیریت ثروت دارند.

طبق تخمین شرکت سرمایه‌گذاری ارنست و یانگ، در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار دفتر خانوادگی وجود دارد که هر کدام امور مالی فقط یک خانواده را مدیریت می‌کند. نیمی از این دفاتر در طول قرن ۲۱ تاسیس شدند. تخمین زده می‌شود که این دفاتر ثروتی معادل ۶ تریلیون دلار را مدیریت می‌کنند و صنعت صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز تحت‌الشعاع همین بخش است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17551

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com