جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

انجمن روزنامه‌نگاران

مخالفت انجمن روزنامه‌نگاران با محدودسازی اینترنت

03:00۰

بررسی طرح صیانت در هفته آخر تیر‌ماه دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت و به دنبال آن انجمن صنفی سراسری روزنامه‌نگاران کشور، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش اسپات نیوز، انجمن صنفی روزنامه نگاران کشور، ضمن انتشار بیانیه‌ای در راستای مخالفت با طرح صیانت، اذعان کرد: این طرح قابل اصلاح نیست و باید به طور کلی کنار گذاشته شود. در این بیانیه این انجمن طرح صیانت از فضای مجازی را طرحی مغایر با حقوق قانونی روزنامه‌نگاران و رسانه‌ها و نیز مغایر با حقوق مردم دانسته و آن را عملی در راستای محدودسازی دسترسی جامعه به اطلاعات خوانده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده که این طرح ۷۰ درصد با طرح اولیه متفاوت است و نسخه کنونی هیچ اولویتی نسبت به موضوع فیلترینگ مطرح نمی‌کند بلکه به سامان‌دهی فضای مجازی و ارائه خدمات در این فضا می‌پردازد.

بیشتر بخوانید:

طبق بیانیه انجمن روزنامه‌نگاران، محیط وب علاوه بر ایجاد امکان ارتباط جمعی، شامل بخش بسیار بزرگی از منابع علمی و ارزشمند کسب خبر برای روزنامه‌نگاران کشور است. محدودیت ‌های در نظر گرفته شده در این طرح، مانعی بزرگ برای روزنامه‌نگاران به منابع خبری و استفاده از رسانه‌های رسمی کشور است و موجب روی آوردن مردم به رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور می‌شود.

در این بیانیه همچنین ذکر شده است: انجمن ما به دلیل اشکالات بنیادین این طرح نیازی به نقد تک تک مواد آن نمی بیند و اعتقاد دارد هیچگونه اصلاحی در این طرح قادر به رفع اشکالات اساسی و اصولی آن نیست.

انجمن صنفی خواهان آن است که این طرح به طور کلی از دستور کار مجلس کنار گذاشته شود. چنانچه نمایندگان محترم دغدغه محیط گردش اطلاعات در ایران را دارند، به تجربه ۲۵ ساله این موضوع توجه کنند که هیچگاه برنامه‌ها و سیاست‌های محدودکننده از جمله فیلترینگ، چاره‌ساز نبوده و تنها بر مشکلات موجود افزوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17570

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com