جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید طلای دست دوم

اجاره سرویس طلا برای نو عروسان؛ پدیده جدید اقتصادی!

02:45۰

با تشدید سقوط قدرت خرید مردم، کار تازه عروس و دامادها به خرید قسطی و اجاره سرویس طلا رسیده است.

به گزارش اسپات نیوز، در سال‌های گذشته برخی مردم برای تازه عروس‌ها طلای قسطی می‌خریدند اما با تشدید سقوط قدرت خرید مردم، پدیده اجاره طلا رواج بیشتری پیدا کرده است.

طبق گزارشات، اخیرا برخی از تازه عروس‌ها به دلیل گرانی، سرویس طلا اجاره می‌کنند.

اجاره طلا تحت شرایطی خاص و به صورت محدود در برخی از شهرستان‌ها اتفاق می‌افتد اما این شیوه داد و ستد هنوز در بازار تهران عرف نیست.

فعالان بازار طلا می‌گویند معمولا طلا به افرادی که ضامن یا معرف آشنا و معتبر داشته باشند اجاره داده می شود.

گفتنی است که آن‌ها برای اجاره یک شب طلا به اندازه ارزش واقعی آن سفته دریافت می‌کنند. البته در شهر تهران کمتر جایی پیدا می‌شود که سرویس طلا را به شکل اجاره‌ای در اختیار تازه عروس‌ها بگذارد.

بیشتر بخوانید:

ابراهیم محمد ولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، درباره نحوه اجاره سرویس طلا توضیح داد: معمولا اجاره سرویس طلا به صورت توافقی بین افراد صورت می‌گیرد. ممکن است برخی فروشندگان بابت این کار پولی دریافت نکنند اما عده ای هم هستند که وجه نقد دریافت می‌کنند.

سال ۹۸، خبرگزاری ایلنا گزارشی در مورد اجاره طلا در شیراز منتشر کرد. این رسانه در این گزارش نوشته بود: بدتر شدن وضعیت اقتصادی مردم سبب شده بسیاری از خانواده‌ها و یا زوج‌های جوان به جای خرید طلا به اجاره کردن آن روی بیاورند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17581

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com