جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جایزه تجارت الکترونیکی

برگزاری اولین رویداد ملی جایزه تجارت الکترونیکی

03:34۰

اولین رویداد ملی جایزه تجارت الکترونیکی و تجلیل از کسب و کار‌های برتر، سه شنبه پنجم مرداد‌ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.

به گزارش اسپات نیوز، اولین رویداد ملی جایزه تجارت الکترونیکی، با حضور مدیران ارشد وزارت صمت، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، سازمان مدیریت صنعتی و مدیران کسب و کار‌های الکترونیکی مطرح، برگزار شد.

در این رویداد، پنج کسب و کار اینترنتی کافه بازار، دیجی کالا، ایسام، هاست ایران و زنبیل در ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و سازمان مدیریت صنعتی، موفق به دریافت نماد اعتماد الکترونیک ۵ ستاره شدند.

علی رهبری، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این مراسم گفت: «مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در سه حوزه مهم فعالیت می‌کند که یکی از آن‌ها، حوزه گواهی الکترونیکی است که توسعه زیرساخت، توسعه کاربرد و سیاست‌گذاری و تنظیم مقررات را بر عهده دارد. در راس این سه اولویت، ۲۵ پروژه مهم تعریف شده تا ساختار سلسله مراتبی صدور گواهی الکترونیک کشور تکمیل شود و به بلوغ برسد.»

رهبری ضمن یادآوری این که در حال حاضر ۱۰۰ هزار کسب و کار دارای این نماد هستند، افزود: از سال ۹۰، صدور نماد اعتماد الکترونیکی با اعطای یک ستاره به کسب و کار‌ها آغاز شد و با فرآیندهای دیگر ستاره‌های بعدی به اینماد اضافه شدند.

در طرح جدید نماد الکترونیکی، تمامی کسب و کارها ابتدا یک ستاره دریافت کرده و سپس برای دریافت ستاره‌‌های بیشتر، در پروسه رتبه بندی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

جایزه اولین رویداد ملی تجارت الکترونیکی چه بود؟

در این مراسم اعلام شد که در بین تمامی ۱۳۵ کسب و کار اینترنتی در سراسر کشور، تنها ۵ مورد موفق به دریافت پنج ستاره شدند. در این میان ۲۵ کسب و کار اینترنتی موفق به دریافت ۴ ستاره و ۳۴ کسب و کار موفق به دریافت ۳ ستاره شدند.

در این رویداد همچنین سایت زنبیل موفق به دریافت تندیس زرین، در حوزه رضایتمندی مشتری شد. همچنین در بخش کیفیت سرویس، دیجی‌کالا از میان دیگر کاندید‌ها به عنوان کسب و کار برتر برگزیده شد.

از دیگر جوایز این رویداد می‌توان به جایزه تجارت الکترونیکی در حوزه امنیت سرویس اشاره کرد. در این بخش کافه بازار، دیجی‌کالا، هاست‌ایران و شیپور انتخاب شدند و در نهایت کافه بازار برنده این بخش شد.

در این مراسم همچنین صحبت از اجرایی شدن ای‌نماد به میان آمد و حسین سلاح ورزی عضو اتاق بازرگانی ایران، ضمن تایید استدلال مرکز توسعه تجارت الکترونیکی درباره چرایی اجباری شدن ای‌نماد، تاکید کرد که باید با بخش خصوصی و شرکت‌های پرداخت‌یاری گفتگو کنیم تا مشکلات و اختلاف نظرات برطرف شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17577

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com