جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون کارمندان بانک‌ها

زمان شروع واکسیناسیون کارمندان بانک‌ها اعلام شد

03:00۰

پس از پیگیری‌های بانک مرکزی، مجوز واکسیناسیون نظام بانکی کشور، به‌ویژه کارمندان بانک‌ها توسط وزیر بهداشت صادر شد.

به گزارش اسپات نیوز، به دنبال تلاش‌های بانک مرکزی برای آغاز واکسیناسیون و نامه اخیر اکبر کمیجانی، رئیس کل بانک مرکزی به وزیر بهداشت، سعید نمکی دستور آغاز واکسیناسیون کارکنان بانک‌ها را از اوایل هفته آینده صادر کرد.

در این نامه آمده است: با توجه به ظرفیت موجود واکسیناسیون کشور و آسیب پذیری بانک‌ها به خصوص کارمندانی که در تماس مستقیم با ارباب رجوع قرار دارند،شایسته است ترتیبی اتخاذ شود تا واکسیناسیون این گروه از هفته آینده شروع شود.

همچنین، در این نامه ذکر شده است: هماهنگی با مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی، ثبت نام و استفاده از فضا‌های مناسب در آن مجموعه به گونه‌ای که ضمن حفظ نظم در سرعت، پر واکسیناسیون درگیر گروه‌خای هدف تاثیری نگذارد، بسیار حائز اهمیت است.

پیش از این، شورای هماهنگی بانک‌ها در نامه‌ای به معاون اقتصادی رئیس جمهور اولویت قرار گرفتن واکسیناسیون کارمندان بانکی را توسط وزیر بهداشت خواستار شده بود.

بیشتر بخوانید:

در این زمینه علیرضا قیطاسی، دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها اعلام کرد که اخرین مکاتبه برای دریافت واکسن مربوط به ارسال نامه به معاون اقتصادی رئیس جمهور است. پس از نامه شورای هماهنگی بانک‌ها به معاون اقتصادی رئیس جمهور، وی در تیر‌ماه نامه‌ای در خصوص واکسیناسیون کارمندان بانک به وزیر بهداشت ارسال کرد.

از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تا کنون ۳۵ هزار نفر از کارکنان بانکی به این ویروس مبتلا شدند و متاسفانه ۲۶۰ نفر از آن‌ها درگذشتند.

همچنین شایان ذکر است که بانک مرکزی طی مدت همه‌گیری ویروس کرونا، علی‌رغم شرایط سخت و مضایق تحمیل شده، نسبت به تامین ارز برای دارو، تجهیزات پزشکی و به ویژه واکسیناسیون برای رفاه و سلامت حال هموطنان عزیز کشورمان اقدام کرده است که این امر طی مکاتبه‌ای از سوی جناب آقای دکتر نمکی، وزیر بهداشت، خطاب به رئیس کل بانک مرکزی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17583

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com