جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تاریخ بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیسی

تیم اقتصادی رئیسی یا دولت سوم احمدی‌نژاد؟!

03:42۰

گمانه‌زنی‌ها در مورد تیم اقتصادی ابراهیم رئیسی به بالاترین حد خود رسیده، تا جایی که بسیاری عقیده دارند دولت وی، سومین دولت محمود احمدی‌نژاد است.

به گزارش اسپات نیوز، با افشا شدن نام کاندیداهای پست وزارت اقتصاد دولت ابراهیم رئیسی، یکی از پرسش‌هایی که در فضای مجازی مطرح می٬شود، این است که در تاریخ ۱۴ مرداد باید منتظر روی کار آمدن اولین دولت رئیسی باشیم یا سومین دولت محمود احمدی نژاد؟

جدیدترین لیستی که از کابینه دولت سیزدهم منتشر شده، نشان می‌دهد رئیسی حداقل در حوزه اقتصاد، تیم احمدی‌نژاد را به کار گرفته است. افراد همانند و تنها سمت‌ها تغییر کرده‌اند.

فرهاد رهبر، مشاور تیم اقتصادی رئیسی

مثلا فرهاد رهبر، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت احمدی‌نژاد، قرار است معاون اقتصادی رئیسی شود. وی دکترای اقتصاد نظری دارد؛ فردی که از دولت هاشمی گرفته تا خاتمی و احمدی‌نژاد در راس کار بوده است. البته وی در دولت روحانی حضور کوتاهی داشت، شاید چون در کنار ابراهیم رئیسی ایستاده بود، چه در سمت مشاور اقتصادی آستان قدس و چه در ستاد انتخاباتی رئیسی.

مسعود میرکاظمی، کاندیدای سازمان برنامه و بودجه

البته گمان می‌شد سازمان برنامه و بودجه به فرهاد رهبر برسد، اما گویا این پست نصیب مسعود میرکاظمی شده است. پستی مهم که هیچ همخوانی با مدرک تحصیلی و سابقه کاری وی ندارد! میرکاظمی از لیسانس تا دکترا مهندسی صنایع خوانده و ۴ سال وزیر بازرگانی احمدی‌نژاد بوده و ۲ سال نیز وزیر نفت او. حالا مشخص نیست این سابقه کاری و آن تحصیلات چه سنخیتی با سازمان برنامه و بودجه دارد.

بیشتر بخوانید:

رستم قاسمی و وزارت نفت

احتمالا این پست به میرکاظمی رسیده، چون رستم قاسمی قرار است به وزارت نفت برود. رستم قاسمی سیاست‌مدار نظامی است که بیشتر با سال‌ها سابقه در قرارگاه خاتم شناخته می‌شود. تا این که یک چهره دانشگاهی و علمی باشد. او ۲ سال وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد بود و قبل و بعد از آن نیز در قرارگاه خاتم فعالیت می‌کرد؛ فعالیت تمام‌وقتی که به او اجاره ادامه تحصیل هم نداد. وی نهایتا موفق شد در سال ۹۴ فوق لیسانس عمران خود را از دانشگاه امیرکبیر دریافت کند، البته از راه دور!

سکانداری وزارت اقتصاد به فرزین می‌رسد؟

پست مهم دیگر دولت رئیسی، وزارت اقتصاد است؛ پستی که به دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها در دولت احمدی‌نژاد رسیده است. محمدرضا فرزین با چند سال کار در ستاد هدفمندی و بانک کارآفرین، قرار است وزیر اقتصاد ایران شود.

این ترکیب هنوز نهایی نیست و ممکن است تغییر کند، اما چیزی که قطعی است، نگاه ابراهیم رئیسی به اقتصاد است. او و تمام مهره‌هایی که در تیم اقتصادی چیده، طرفدار اقتصاد دولتی‌اند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17592

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com