جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال

ثبت نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال چگونه است؟

02:09۰

پس از ماه‌‌ها انتظار و گمانه‌زنی، بالاخره سامانه ثبت نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال به بالا فعال شد.

به گزارش اسپات نیوز، سامانه نوبت‌دهی آنلاین به نشانی salamat.gov.ir از روز گذشته برای ثبت نام واکسیناسیون افراد بالای ۵۵ سال به بالا (متولدین ۱۳۴۵ و قبل از آن) باز شد.

متقاضیان کافی است تنها با تلفن همراه با یارانه به این سایت مراجعه کنند و پس از انتخاب استان، کد ملی و شماره تلفن همراه، شهر محل سکونت خود را انتخاب کنند تا فهرست پایگاه‌های تزریق واکسن آن شهر نمایش داده شود. همچنین به ازای هر پایگاه اولین روزی که نوبت خالی وجود داشته باشد نمایش داده می‌شود.

پس از این مرحله، خود افراد یکی از پایگاه‌ها را انتخاب کرده و روز و ساعت دریافت واکسن را نیز تعیین می‌کنند. به این ترتیب از تجمع در محل واکسیناسیون جلوگیری شده و دیگر نیازی به انتظار برای دریافت نوبت نیست. همچنین افراد ۵۵ سال به بالا نیازی به داشتن پرونده بهداشت برای دریافت نوبت اول واکسن ندارند.

شایان ذکر است که کسانی که نوبت اول را دریافت می‌کنند، نیازی به ثبت نام برای دریافت نوبت دوم ندارند به صورت جداگانه به آن‌ها اطلاع رسانی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: همچنین افراد بین ۴۵ تا ۵۴ سال( متولد ۱۳۵۵ تا ۱۳۴۴) که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان هستند و در این استان‌ها پرونده بهداشت دارند، می‌توانند بالافاصله ثبت نام کنند. اگر ساکنان این استان‌ها از قبل پرونده بهداشت ندارند، می‌تواندد با تماس یا مراجعه به نزدیک‌ترین پایگاه بهداشت، اقدام به تشکیل پرونده کرده و پس از آن برای دریافت واکسن ثبت نام کنند.

تا کنون افراد ۶۰ سال به بالا بر اساس فراخوان وزارت بهداشت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. همچنین سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به علیرضا رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه، بر واکسیناسیون کارمندان بانک تاکید کرد.

نمکی روز پنجم مرداد‌ماه نیز در نامه‌ای به رئیسی، خواستار واکسیناسیون پنج گروه جدید و هدف شامل: رانندگان، زندانیان، معلمان، خبرنگاران و دیابتی‌ها به میمنت عید غدیر خم شد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17610

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com