جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ساخت یک میلیون واحد مسکونی

ساخت یک میلیون واحد مسکونی و نظر متفاوت دو قوه!

03:46۰

ابراهیم رئیسی در حالی از چند روز دیگر با وعده ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال وارد پاستور می‌شود که به گفته قالیباف، وی حتی یک مسکن هم نباید بسازد!

به گزارش اسپات نیوز، در مهر‌ماه ۹۹، هشت ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری، کلیات طرح افزایش ساخت مسکن تصویب شده بود. در حالی که رئیس جمهور منتخب، ابراهیم رئیسی در طرح مسکن میلیونی خود اشاره‌ای به طرح مسکن مجلس مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی نداشت.

در حالی که در آستانه ورود رئیسی به ساختمان پاستور هستیم، سکان دار ساختمان بهارستان، محمد باقر قالیباف گفت: در طرح تصویب شده در خصوص ساخت مسکن در مجلس، بنا بر این نیست که دولت سالانه یک میلیون مسکن بسازد. اگر بنا بر این باشد که دولت سالانه ۱ میلیون مسکن بسازد، نه تنها تعداد آن به سختی به ۱۰۰ هزار مسکن می‌رسد، بلکه مسکن‌های ساخته شده قیمت بالایی خواهند داشت.

گفتنی است که محدود کردن مشکل مسکن به ساخت و عرضه راه حل صحیحی برای مدیریت این بازار نیست.

بیشتر بخوانید:

فخرالدین زاوه، عضو هیئت علمی بخش اقتصادی و مالی مسکن ضمن بررسی طرح جهش تولید مسکن، می‌گوید: از مشکلات موجود در بازار مسکن، دیدگاه مهندسی است که تلاش دارد مشکل مسکن را با ساخت و تقویت سمت عرضه حل کند، در حالی که در حال حاضر مشکل اصلی بازار مسکن کشور تقاضای مصرفی خانوار‌ها است. به این معنا که بسیاری از خانوار‌ها توانمندی کافی برای وارد شدن به بازار مسکن را ندارند. در نتیجه تقویت سمت عرضه و در نظر نگرفتن سمت تقاضا در شرایط فعلی، راه حل کارامدی  نخواهد بود.

وی افزود: از سوی دیگر، تصمیم گیرندگان این حوزه سعی دارند مشکل مسکن را با رویکرد مالکیت حل کنند در صورتی که اگر بازار اجاره مسکن به خوبی سامان‌دهی شود و نهاد‌هایی مانند اجاره داری حرفه‌ای در آن رونق بگیرد، می‌توان نیاز مسکن بسیاری از خانوار‌ها را با بازار اجاره پاسخ داد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17614

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com