جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

پاداش تزریق واکسن کرونا

پاداش تزریق واکسن کرونا در آمریکا؛ ۱۰۰ دلار به ازای هر نفر!

03:00۰

در حالی که با شیوع گونه دلتا، نرخ ابتلا در آمریکا افزایش یافته، دولت بایدن پاداش ۱۰۰ دلاری برای تشویق مردم به تزریق واکسن کرونا در نظر گرفته است.

به گزارش اسپات نیوز، حدود ۳۹ درصد جمعیت ۳۳۰ میلیون نفری آمریکا هر دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. این در حالی است که میانگین ابتلای روزانه به گونه دلتا ویروس کرونا به ۶۰ هزار نفر رسیده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۲۹ ژوئیه (۷ مرداد) علت این روند را اپیدمی واکسن نزده‌ها خواند و گفت: «واقعا دلیلی وجود ندارد که مردم به خاطر کرونا بمیرند»

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت بایدن از ایالت‌ها و دولت‌های محلی تقاضا دارد که پاداش ۱۰۰ دلاری برای تزریق واکسن کرونا در نظر بگیرند.

در حالی که دولت ایالات متحده مشوق جدید را الزامی نمی‌داند، طبق دستور جو بایدن، هزینه این پاداش از محل بودجه مبارزه با کرونا تامین خواهد شد. این بودجه هزار و ۹۰۰ میلیار دلاری را کنگره آمریکا در آغاز ورود بایدن به کاخ سفید تصویب کرد. شایان ذکر است که سقف صندوق فدرال برای حمایت از طرح‌های مقابله با کرونا ۳۵۰ میلیارد دلار است.

بیشتر بخوانید:

الیسا سوبو، انسان‌شناس در دانشگاه ایالتی سن‌دیگو که در مورد تردید عمومی در دریافت واکسن مطالعه می‌کند، گفت: پاداش ۱۰۰ دلاری برای تزریق واکسن کرونا می‌‌تواند مشوق خوبی برای عده‌ای از کسانی که مردد بوده‌اند باشد اما برای عده‌ای دیگر این پیشنهاد توهین‌امیز خواهد بود و برخی دیگر آن را اثباتی بر ناکارامدی واکسن در نظر خواهند‌ گرفت.

تزریق واکسن کرونا در آمریکا اختیاری است و از چند ماه قبل، پس از کاهش نرخ ابتلا به کرونا محدودیت‌هایی چون ماسک زدن کاهش پیدا کرد.

گفتنیست، دو میلیون نفر در ایالات متحده، کارمند رسمی هستند و دولت بایدن امیدوار است با تشدید مقررات در ادارات دولتی، شرکت‌های خصوصی نیز به رعایت پروتکل‌ها ملزم شوند و کارکنان خود را به تزریق واکسن تشویق کنند.

انتهای پیام

منبع
BBC
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17607

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com