جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قطعی آب و برق

تهرانی‌ها منتظر قطع آب و برق باشند!

03:00۰

پس از بارها تکذیب و تایید، متولیان آب و برق هشدار دادند که مشترکان پرمصرف تهرانی این هفته منتظر قطع آب و برق باشند.

به گزارش اسپات نیوز، متولیان آب و برق تهران اعلام کرده‌اند که تامین پایدار آب و برق پایتخت به مشکل خورده و قطع آب و برق مشترکان پرمصرف در راه است. شرکت توزیع نیروی برق تهران، جدول خاموشی این هفته برق تهران را منتشر کرد. طبق اطلاعیه توانیر، قطع برق در سراسر شهر تهران اتفاق می‌افتد و به مناطق خاصی محدود نمی‌شود.

گفتنی است که که این جدول تنها به خاموشی‌های احتمالی پرداخته و به این معنا نیست که به طور قطع برق مشترکان پر مصرف نوبت‌بندی یا قطع شود.

طبق گفته رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، کسانی مشترک پرمصرف نامیده می‌شوند که ماهیانه بیشتر ار ۳۰۰ کیلوات در ساعت برق مصرف می‌کنند. گفتنی است که تعرفه این مشترکین ۱۶ درصد در ماه، افزایش خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

همچنین امروز معاون راهبری شرکت مدیریت شبکه برق، به ایلنا گفت: پیش بینی می‌کنیم مصرف برق در روزهای آینده به هزار مگاوات برسد و طبق این پیش بینی نیروگاه‌هایی که خارج از مدار هستند، برای جبران این اخلاف مصرف، باید ۲ هزار مگاوات برق تولید کنند.

بارستانی مدیرعامل نیروگاه ری گفت: تولید نیروگاه ری در چهارماه نخست امسال افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است و در این بازه زمانی، این نیروگاه نزدیک به یک میلیارد کیلووات انرژی تولید کرده است.

از سوی دیگر، شرکت آب و فاضلاب نیز هشدار داد که آب مشترکان پر مصرف تهرانی را از امروز، روزانه ۲ تا ۵ ساعت قطع خواهد شد. با کاهش ۵۱ درصدی بارندگی نسبت به سال قبل و افت ۲۹ درصدی ذخایر آب در مخازن سدها، هشدارهای بحران آب پررنگ‌تر شده است.

خشکسالی به ورودی سد‌ها رسیده و ذخیره آب مخازن سد‌ها منفی شده است. در این شرایط مدیریت مصرف و استفاده بهینه از منابع آبی موجود، تنها راهکاری است که هم به متولیان تامین آب و هم به مشترکان کمک می‌کند تا تنش آبی تابستان را با کمترین آسیب سپری کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17626

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com