جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

جستجوی کلید واژه مهاجرت

جستجوی کلید واژه مهاجرت ۷ برابر بیشتر شد

03:16۰

مدیر رصدخانه مهاجرت ایران اعلام کرد که طی روز‌های اخیر، جستجوی کلید واژه مهاجرت در مقایسه با گذشته، ۷ برابر بیشتر شده است.

به گزارش اسپات نیوز، طبق بررسی آمارها، مدیر رصدخانه مهاجرت ایران اعلام کرد، پس از تصمیم مجلس برای اصل هشتاد و پنجی شدن طرح موسوم به صیانت از کاربران در فضای مجازی، میزان جستجوی کلید واژه مهاجرت در روز‌های اخیر ۷ برابر بیشتر شد.

بهرام صلواتی همچنین در گفتگو با همشهری افزود، طرح صیانت از فضای مجازی تاثیر مستقیمی روی جستجوی کلید‌واژه مهاجرت در گوگل داشته است که این مسئله می‌تواند روی میزان مهاجرت مردم از کشور تاثیر‌گذار باشد.

گوگل ترندز یک ابزار رایگان در موتورجستجو گوکل است که داده‌های کلی جستجو جمعه کاربران را نشان می‌دهد. با بررسی نمودار گوگل ترندز در ۱۲ ماه اخیر درمیابیم که یکی از پیک‌های بزرگ جستجو کلمه مهاجرت در محدوده جغرافیایی ایران مربوط به آبان ۹۹ است. جایی که اکثرا نگران انتخابات آمریکا و تاثیرات آن بر شرایط موجود بودند.

در حال حاضر اما شاهد یک پیک دیگرهستیم. اگر بازه را کمی کوچکتر کنیم تا داده‌ها را با دقت بیشتری ببینیم، واضح است که پس از رای مثبت به طرح صیانت طبق اصل ۸۵ قانون اساسی، رشد بیش از ۷ برابر را در جستجوی مهاجرت داریم.

بهرام صلواتی همچنین اذعان داشت: با توجه به واکنش‌هایی که از سوی کاربران نسبت به طرح صیانت از فضای مجازی می‌بینیم، واضح است که نمی‌توان نسبت به آینده بی‌تفاوت بود. نمایندگان مجلس باید توجه کنند که جامعه بیشتر ازین کشش فضای یاس و ناامیدی را ندارد. کاملا مشخص است که تصویب این طرح می‌تواند در جا‌به‌جایی شاخص‌های مهاجرت ایرانیان تاثیرگذار باشد.

گفتنی است که افزایش آمار مهاجرت در ایران، صرفا نتیجه گفتگو‌های شفاهی در سطح جامعه و شبکه‌های اجتماعی نیست و برخی مطالعات آکادمیک نیز این مسئله را تایید می‌کنند.

معتبرترین مرجع مکتوب در این زمینه «سالنامه مهاجرتی ایران ۱۴۰۰» است که توسط رصدخانه مهاجرت ایران و زیر نظر پژوهشکده سیاست‌گذاری دانشگاه صنعتی شریف منتشر شده است.

بر اساس این سالنامه، ایران از نظر تعداد ایرانی‌ها در وضعیت پناهجویی در سال ۲۰۲۰، رتبه ۱۴ را در میان ۱۹۵ کشور دارد. همچنین از نظر مهاجرت دانشجویی، ایران نسبت به کشور‌های دیگر بر اساس جمعیت دانشجویان خارج از کشور، در سال ۲۰۱۸ نوزدهمین رتبه را بین ۲۴۱ کشور مورد بررسی به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17624

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com