جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش اینترنت ماهواره‌ای

درج نام «تهران» و «کرج» در فرم فروش اینترنت ماهواره‌ای

03:21۰

طی چند روز اخیر نام تهران و کرج در صفحه فروش اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اضافه شده، در حالی که امکان ثبت سفارش در این مناطق هنوز وجود ندارد.

به گزارش اسپات نیوز، ابولحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی ایران اعلام کرد: اگرچه طبق برنامه‌ اعلام شده توسط شرکت استارلینک، بنا بر این بود که اینترنت ماهواره‌ای شهریور ماه به ایران برسد، اعلام کرده‌اند که تهران هم اکنون در آستانه ورود اینترنت ماهواره‌ای است.

چندین ماه قبل ایلان‌ماسک در توئیتر خود در پاسخ کاربری که پرسیده بود: آیا ایرانی‌ها هم می‌توانند از اینترنت ماهواره‌ای استفاده کنند، نوشت: تا جای ممکن ازین اقدام حمایت خواهیم کرد.

شایان ذکر است که طی چند روز اخیر در وب‌سایت اصلی استارلینک می‌توان اسم تهران و کرج را مشاهده کرد. این در حالی است که اگر شخصی بخواهد در این وب‌سایت سفارشی ثبت کند، با این هشدار مواجه می‌شود که این مناطق تحت پوشش نیستند و بنا بر اخبار اعلام شده نیز قرار بر این نبوده که ایران، پیش از شهریور ماه تحت پوشش قرار بگیرد.

از سوی دیگر برای وصل شدن به اینترنت استارلینک، نیاز به وسیله‌ای است که توسط خود استارلینک تولید شده و با توجه به تخمین‌ها و ممنوعیتی که برای وارد شدن این مودم در نظر گرفته خواهد شد، واردات آن به صورت غیر قانونی صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

اینترنت ماهواره‌ای قابلیت ردیابی ندارد

طبق گفته مهندسین شرکت اسپیس ایکس، تنها وظیفه این دیش دریافت سیگنال است و مودم روتر پس از وصل شدن به دیش، کاربر را به شبکه اصلی اینترنت وصل می‌کند. پس از این فرایند، تمام فعالیت دیش را فقط توسط شرکت اسپیس ایکس قابل مشاهده است. بنابراین ردیابی این دیش‌ها غیرممکن به نظر می‌رسد.

قیمت فروش اینترنت ماهواره‌ای به ایرانیان

قیمت پکیج کامل این دستگاه ۵۰۰ دلار است که با در نظر گرفتن دلار ۲۵ هزار تومانی، معادل ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان خواهد بود و همچنین هزینه شارژ ماهانه بابت استفاده از این اینترنت ۱۰۰ دلار است که معادل ماهی ۲.۵ میلیون تومان خواهد بود.

گفتنی است که سرعت این اینترنت حدودا ۲۰۰ برابر سرعت میانگین در ایران است و بنا بر گفته استارلینک، این قابلیت وجود دارد که با نصب هر مودم تا صد نفر به آن وصل شوند که در صورت تقسیم شدن این هزینه و استفاده ۱۰۰ نفر از آن، هزینه این اینترنت به صرفه خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17632

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com