جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ۲۰۰ میلیونی صادرات

مشمولین وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۴ درصد چه کسانی هستند؟

04:00۲

بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار یا همان وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۴ درصد در ستاد ملی زنان و خانواده تصویب شد.

به گزارش اسپات نیوز، ابراهیم صادقی‌فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به دنبال تلاش و پیگیری‌های انجام شده، سرانجام بسته حمایتی کمک به تامین مسکن زنان سرپرست خانوار در ستاد ملی زنان و خانواده به ریاست معاون اول رئیس جمهور تصویب شد.

او همچنین در خصوص حمایت از تامین مسکن زنان سرپرست خانوار(به ویژه زنان کارگر سرپرست خانوار) که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند، اعلام کرد: متقاضیان واجد شرایط بر اساس درآمد‌های دهک‌های خود طبقه‌بندی شده‌اند.  فروش اقساطی برای هر واحد مسکونی با نرخ سود ۴ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های یک تا سه، نرخ سود ۹ درصد برای زنان سرپرست خانوار دهک‌های چهار تا شش و معافیت ۱۰۰ درصدی هزینه عوارض صدور پروانه ساختمانی، کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی توسط دولت، پرداخت ۳۰ میلیون تومان نیز به عنوان کمک بلاعوض توسط دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان، از جمله اقداماتی است که در این مصوبه پیش بینی شده است.

بیشتر بخوانید:

جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی با سود ۴ درصد

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در این بسته حمایتی تلاش شده تا با کاهش سهم آورده متقاضیان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حذف عوارض صدور پروانه ساختمانی، موضوع تامین مسکن برای زنان سرپرست خانوار تسهیل شود.

او همچنین افزود: سهم آورده نقدی زنان سرپرست واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن برای مالکیت یک واحد مسکونی ۸۰ متری، تنها ۳۰ میلیون تومان است. متقاضیان این مبلغ را هنگام تحویل واحد مسکونی می‌پردازند و مابقی هزینه آن در قالب تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض تامین می‌شود.

شایان ذکر است که زنان کارگر سرپرست خانوار که در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند نیز مشمول این طرح می‌شوند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17622

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

2 Comments

  1. AMIRREZA79714145

    چه عجب یه وام با مبلغ بالا دیدیم

  1. aref.nozar

    چه عجب یه وام با مبلغ بالا دیدیم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com