جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

گرانی خودرو

رد پای خودروسازان در گرانی خودرو

03:31۰

هفته گذشته بازار خودرو با تغییرات قیمتی چند میلیونی مواجه شد تا گرانی خودرو باز هم اتفاق بیافتد؛ موضوعی که باز هم رد پای خودروسازان در آن به چشم می‌خورد.

به گزارش اسپات نیوز، فربد زاوه کارشناس بازار خودرو درباره افزایش قیمت خودرو گفت: قیمت خودرو نسبت به سال گذشته بیشتر از سه برابر شده است. اگرچه با وجود توجه به تورم افسارگسیخته‌ای که با آن مواجه هستیم، افزایش قیمت کالا‌ها طبیعی است اما با در نظر گرفتن زمان این افزایش قیمت، می‌توان نتیجه گرفت افزایش قیمت خودرو در هفته گذشته، بیشتر جنبه سیاسی داشته باشد.

وی افزود: به طور کلی مجموع اتفاقات دو سه هفته اخیر را می‌توان متاثر از برخی اتفاقات سیاسی در کشور دانست که در ارتباط با موضوع تشکیل کابینه و موارد مرتبط دیگر است.

از سوی دیگر، می‌توان این افزایش قیمت را ناشی از آثار سریع اخبار و اظهار نظرهای منفی در خصوص عدم توافق احتمالی در برجام دانست.

فربد زاوه همچنین گفت: عدم تفاهم موجود در برجام، باعث ایجاد نگرانی از ایجاد موج جدیدی از تورم می‌شود. به طور مجموع تمام این موارد بازار را در کوتاه مدت دچار نوسان می‌کند و در حال حاضر این نوسان‌ها مثبت هستند.

بیشتر بخوانید:

خودروسازان، عامل گرانی خودرو

فربد زاوه در این خصوص اذعان کرد که با توجه به بیشتر بودن بدهی شرکت‌های خوروسازی از دارایی آن‌ها و مواجه بودن با تورم سنگین، مدیریت اقتصادی کلان کشور تلاش بر حفظ تورم در حداقل بازه دو سه ساله دارد تا با این روش این شرکت‌ها را از ورشکستگی نجات دهد.

این در حالی است که به عقیده کارشناسان مهم‌ترین علت گرانی خودرو در هفته‌های اخیر مربوط به خودروسازان است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17645

493 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com