جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کارت اعتباری ۲۰۰ میلیونی

شرایط دریافت کارت اعتباری ۲۰۰ میلیونی اعلام شد

04:25۰

سقف پرداختی کارت اعتباری ۲۰۰ میلیونی شد تا افراد بتوانند خریدهای سنگین و گران‌قیمت‌تر خود را راحت‌تر از طریق آن انجام دهند.

به گزارش اسپات نیوز، بانک مرکزی با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که بر اساس تصویب کمیسیون اعتباری این بانک، بانک‌ها و موسسات می‌توانند بر اساس ارزیابی و اعتبار سنجی مشتریان خود، مبلغ کارت اعتباری آن‌ها را تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش دهند.

پیش از این بانک مرکزی در دستورالعمل ابلاغی کارت اعتباری مرابحه، به موسسات اعتباری و بانک‌ها تاکید کرده بود که با توجه به ظرفیت بالای عقد مرابحه و کارت‌های اعتباری مبتنی بر این عقد که اعطای تسهیلان برای تامین طیف وسیعی از کالاها و خدمات آحاد جامعه را شامل می‌شود، این کارت‌ها باید به تدریج جایگزین تسهیلات متنوع خرد فعلی شبکه بانکی کشور در زمینه‌های مختلف شود. ازین طریق، ضمن تامین نیازهای مالی اقشار مختلف جامعه در زمینه‌های گوناگون کالایی و خدماتی، فرآیندهای زمانبر و پر هزینه اعطای تسهیلات بانکی کوتاه و انحرافات موجود در مصرف تسهیلات با موضوع قرارداد به حداقل رسانده می‌شود.

بر اساس این دستورالعمل مقرر شده است که هر یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری صرفا مجاز به اعطای یک کارت اعتباری به متقاضیان می‌باشند اما دریافت کارت‌های متعدد از چند بانک یا موسسه اعتباری، اگر با رعایت سقف دریافتی برای هر مشتری باشد بلامانع است.

بیشتر بخوانید:

دیگر تمهیدات دستورالعمل کارت اعتباری ۲۰۰ میلیونی

  • ایجاد امکان بازپرداخت تسهیلات دریافتی با کارت اعتباری مرابحه به صورت اقساطی، با اقساط حداقل ۱۲ تا حداکثر ۳۶ ماهه.
  • الزام به تخفیف حداقل ۹۰ درصد سود مستتر در قسط/اقساط زود پرداخت( متناسب با مدت باقیمانده تا سررسید قسط/اقساط پرداخت شده)، در صورت بازپرداخت تمام یا بخشی از تسهیلات کارت اعتباری توسط مشتری پیش از سررسید.
  • عدم دریافت سود از مشتری در صورت توافق موسسه اعتباری و پذیرنده کارت، مبنی بر پرداخت مطالبات پذیرنده از سوی موسسه اعتباری در پایان دوره تنفس، مشروط به اینکه مشتری بدهی خود را تا پایان دوره تنفس پرداخت کند.
  • ایجاد امکان واریز وجه به کارت اعتباری از سوی مشتری، به منظور افزایش مبلغ قابل پرداخت در خریدهای با مبالغ بیش از سقف‌های تعیین شده با استفاده از کارت اعتباری.

شایان ذکر است که کارت اعتباری مرابحه به دارنده آن این امکان را می‌دهد که بر اساس نوع قرار داد، از خدمات و کالاهایی برخوردار شده و سامانه بانک صادر کننده بهای آن را بپردازد. به عبارت دیگر اعتباری به کاربر اختصاص داده می‌شود که می‌تواند از آن پولی برای پرداخت قرض بگیرد و میزان و سقف آن بستگی به درآمد شخص و توان بازپرداخت او دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17650

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com