جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید خانه در ترکیه

خرید خانه در ترکیه ؛ همچنان مورد توجه ایرانی‌ها

03:00۰

با وجود تاثیرات شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا، مسکن از پیشران‌های اقتصاد ترکیه است و خرید خانه در ترکیه همچنان از سوی ایرانیان مورد توجه است.

به گزارش اسپات نیوز، جلال ابراهیمی، رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه گفت که از آن جایی که در اقتصاد ترکیه، پیمان‌کاران حوزه ساختمان با فروش محصولات خود به شهروندان خارجی، در سال‌های گذشته درآمد ارزی  قابل توجهی را نصیب دولت ترکیه کرده‌اند، جز ارزآوران خالص محسوب می‌شوند.

ابراهیمی همچنین افزود که اقتصاد ترکیه در ماه‌های گذشته تحت تاثیر شیوع کرونا، با مشکلات زیادی مواجه بود. اما اکنون بار دیگر حرکت رو به جلو خود را از سر گرفته و تا نیمه سال جاری میلادی، فروش مسکن به خارجی‌ها ۴۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

او ضمن بیان اینکه بانک‌های این کشور نرخ بهره وام مسکن را به منظور افزایش توان خرید، کاهش داده‌اند، افزود: همین سیاست‌های حمایتی باعث شده که تنها در یک ماه، ۱۳۴ هزار واحد مسکونی در ترکیه به فروش برود که از این تعداد ۶۸۳ واحد سهم ایرانی‌ها بوده است.

طبق بررسی‌ها در میان شهرهای اصلی، بالاترین رشد قیمت مسکن در یک ماه گذشته مربوط به آنکارا با ۴.۳ درصد و پس از آن ازمیر با ۳.۶ درصد و استانبول با ۲.۸ درصد قرار گرفته‌اند.

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه درباره جزئیات بازار مسکن ترکیه در ماه‌های گذشته گفت: فروش مسکن در مقایسه با ماه قبل دو برابر شده است که یکی از علت‌های آن کاهش نرخ بهره بانکی برای خرید مسکن از سوی بانک‌های دولتی است.

بیشتر بخوانید:

مشتریان اصلی خرید خانه در ترکیه

طبق آمار بررسی شده، در میان کشورهای خارجی عراق با خرید ۷۷۳ واحد خانه و ایران با خرید ۶۸۳ واحد، به ترتیب از اصلی‌ترین مشتریان خارجی خانه در ترکیه بودند. شهروندان روسیه، افغانستان و آلمان در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

ترکیه طی سال‌های گذشته به مقصد تجاری و سرمایه‌گذاری بسیاری از ایرانی‌ها بدل شده و ازین رو شهروندان ایران در سال‌های گذشته یکی از اصلی‌ترین مشتریان خانه در ترکیه بوده‌اند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17673

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com