جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حقوق مردادماه فرهنگیان

توپ در زمین مجلس و شورای نگهبان؛ رتبه‌بندی معلمان به کجا رسید؟

03:00۰

در حالی که لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس ارسال شده است، رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: شورای نگهبان پس از رسیدن لایحه به مجلس به دنبال تایید بار مالی آن نیست چون بدون شک بار مالی آن از قبل تامین شده است.

به گزارش اسپات نیوز، لایحه دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی، از مسائل مهم و قابل بررسی چند ماه اخیر بوده است.

پس از مشورت با تعدادی از نمایندگان تشکل‌های فرهنگی و افراد بازنشسته، این لایحه ابتدا در خصوص بازنشستگان لشکری و کشوری و پس از آن برای تامین اجتماعی از سازمان برنامه بودجه به دولت اعلام شد و پس از تصویب شدن با وجود موانعی، به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور در این باره گفت: صندوق‌های بازنشستگی دیگر نیز در صورت تمایل می‌توانند ازین قواعد برخوردار باشند. با توجه به این که لایحه مذکور در حال حاضر در مجلس است، انتظار داریم که نمایندگان عزیز این لایحه را که تمام مراحل قانونی خود را طی کرده به مرحله عملی شدن برسانند.

رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه گفت: زمانی که لایحه‌ای به مجلس تقدیم می‌شود، شورای نگهبان به دنبال تایید بار مالی آن نیست. چرا که قطعا منابع مالی آن از پیش تامین شده است.

بیشتر بخوانید:

در واقع طرح‌های خود مجلس نیازمند بررسی منابع مالی هستند. در حالی که در اواخر دوره خدمت خود هستیم، این مطالبه بازنشستگان پیگیری و به مجلس تقدیم شده است.

از سوی دیگر لایحه رتبه‌بندی معلمان نیز موضوع مهم دیگری است. از سال ۹۹ ابتدا در سازمان برنامه بودجه و سپس در آموزش و پرورش، پیش‌نویس این لایحه تنظیم و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

طبق گفته نوبخت، لایحه رتبه‌بندی معلمان نیز از دولت به مجلس فرستاده شد اما تغییراتی در مجلس رخ داد و از ما در مورد منابع احتمالی این لایحه سوال شد. ما پاسخ کتبی آن را به مجلس تقدیم و تصریح کردیم که منابع مالی آن تامین شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17680

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com