جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ۲۰۰ میلیون تومانی

سقف وام مشاغل خانگی افزایش یافت

03:58۰

بانک مرکزی مصوبه افزایش سقف وام قرض‌الحسنه مشاغل خانگی را به بانک‌های توسعه تعاون و رفاه ابلاغ کرد.

به گزارش اسپات نیوز، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش سقف وام مشاغل خانگی را به دو بانک توسعه تعاون و رفاه ابلاغ کرد.

طبق تصمیم کمیسیون اعتباری بانک مرکزی، سقف کلی وام مشاغل خانگی از ۲۵۰ میلیارد به ۲ هزار میلیارد افزایش پیدا کرد. بر اساس این مصوبه، سهم هر یک ازین دو بانک برای اعطای این تسهیلات، ۱۰ هزار میلیارد تعیین شده است.

بانک‌های مذکور موظف به ارائه گزارش عملکرد تسهیلات مشاغل خانگی، هر سه ماه یک بار، هستند.

شایان ذکر است که بانک مرکزی، چندی پیش با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که بانک‌ها و موسسات می‌توانند بر اساس ارزیابی و اعتبار سنجی مشتریان خود، نسبت به تخصیص اعتبار تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در قالب کارت اعتباری مرابحه اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

پیش از این بانک مرکزی در مورد دستورالعمل ابلاغی کارت اعتباری مرابحه به موسسات اعتباری و بانک‌ها تاکید کرده بود که با توجه به ظرفیت بالای عقد مرابحه و کارت‌های اعتباری مبتنی بر این عقد که اعطای تسهیلات برای تامین طیف وسیعی از کالا‌ها و خدمات را شامل می‌شوند، این کارت‌ها باید به تدریج جایگزین تسهیلات متنوع خرد فعلی در زمینه‌های مختلف شوند تا از این طریق، همزمان با تامین نیازهای مالی اقشار مختلف جامعه در زمینه‌های گوناگون کالا و خدمات، فرآیندهای زمان‌بر و پر هزینه اعطای تسهیلات بانکی کوتاه و انحرافات موجود در مصرف تسهیلات با موضوع قرارداد به حداقل رسانده شود.

همچنین در این دستورالعمل مقرر شده که هر یک از بانک‌ها و موسسات اعتباری صرفا مجاز به اعطای یک کارت اعتباری هستند اما دریافت کارت‌های اعتباری متعدد از چند بانک یا موسسه اعتباری، منوط به رعایت سقف دریافتی برای هر مشتری، بلامانع است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17675

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com