جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حقوق اساتید دانشگاه

همسان‌سازی حقوق اساتید دانشگاه مطابق قانون است؟

03:00۱

با در نظر گرفتن تبصره ۲ ماده واحد قانون بودجه سال جاری، اعمال همسان‌سازی حقوق اساتید دانشگاه از این محل، بدون تحقق منابع تبصره مذکور غیرقانونی است.

به گزارش اسپات نیوز، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اذعان داشت که اخیرا دولت اعتباری ۴۲۰۰ میلیار تومانی به اجرای طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه و اعضای هیات علمی غیر بالینی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظر گرفته است.

طبق اظهارات علیرضا منادی سفیدان، اجرای این طرح منجر به افزایش ۶ تا ۱۴ میلیون تومانی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم شده است.

این در حالی است که دیوان محاسبات کل کشور، با اشاره به تبصره ۲ ماده واحد قانون بودجه سال ۱۴۰۰، تاکید کرد که اعمال همسان‌سازی حقوق هیات علمی دانشگاه‌ها ازین محل بدون تحقق منابع تبصره مذکور غیرقانونی است.

افزایش ۸۰ درصدی حقوق اساتید دانشگاه

با در نظر گرفتن آمارهای اعلام شده توسط منادی سفیدان، محاسبات صورت‌گرفته و آمارهای دریافتی از وضعیت حقوق در برخی دانشگاه‌های اصلی کشور حاکی از آن است که حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم به طور میانگین در سال جاری ۸۰ درصد افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید:

شایان ذکر است که با توجه به دو سقفی بودن بودجه سال ۱۴۰۰، به این معنا که از ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۰ و پس از اطمینان از تحقق منابع و متناسب با روند واریزی به خزانه در ۶ ماه اول، قابل ابلاغ به مصارف مصوب می‌باشد. بنابراین اعمال همسان‌سازی حقوق هیات علمی دانشگاه‌ها از این محل بدون تحقق منابع بند فوق غیر قانونی است.

هچنین در مورد موضوع مذکور در گزارش دیوان محاسبات کل کشور آمده است که: صرف نظر از میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی، اقدام سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای افزایش ۱۰ درصدی بودجه مجموعه وزارت علوم در ماه‌های اول سال بدون درنظر گرفتن میزان وصولی درآمدهای کشور، از مصادیق تصمیم نادرست است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17667

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

1 دیدگاه

  1. melika.mokhtari2019

    یه فکیم باید برای حقوق معلمین کنند

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com