جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شورولت کامارو COPO 2022

شورولت کامارو COPO 2022 رونمایی شد

03:57۰

شورولت کامارو COPO 2022 با پیشرانه ۹.۴ لیتری رونمایی شد تا در آینده‌ای نزدیک، با تیراژ نامحدود به بازار عرضه شود.

به گزارش اسپات نیوز، شورولت مدل COPO کامارو را اولین بار سال ۲۰۱۲ به بازار عرضه کرد، اما این بار شرایط متفاوت است. نخست اینکه پیشرانه قدرتمند با بلوک بزرگ پیش ازین در این خودرو وجود نداشت و نکته دیگر اینکه این بار هیچ محدودیتی در تولید وجود ندارد. در نتیجه هر کسی که تمایل داشته باشد می‌تواند این خودرو را خریداری کند.

بنابر گفته کارشناسان ممکن است دلیل برداشتن محدودیت تولید، نزدیک شدن این خودرو به پایان خط باشد.

رانندگان اتوموبیل‌رانی همه چیز را درباره مدل COPO  می‌دانند، اما در اینجا خلاصه‌ای از مشخصات آن برای کسانی که اطلاعات کافی ندارند، ارائه می‌شود.

سال ۱۹۶۹، چند نمایندگی شورولت از سیستم سفارش تولید دفتر مرکزی(COPO) برای سفارش ویژه کامارو‌های دارای آپشن و پیشرانه‌هایی استفاده کردند که اغلب افراد نمی‌توانستند آن را تهیه کنند. در آن سال ۶۹ خودرو ساخته شد اما شورولت در سال ۲۰۱۲ نسخه COPO  کامارو را به عنوان مدل مخصوص درگ( که برای رانندگی در خیابان قانونی نیست) احیا کرد.

شورولت کامارو COPO 2022

در سال ۲۰۲۰، آپشن‌های پیشرانه شامل پیشرانه خورجینی هشت سیلندر ۹.۴ لیتری شورولت است. این اولین باری است که چنین بلوک بزرگی سیلندر کامارو را تزئین می‌کند.

بیشتر بخوانید:

با وجود این که مسئولان شورولت هنوز رقم دقیق قدرت تولیدی این پیشرانه را اعلام نکرده‌اند، با مرور قدرت پیشرانه‌های موجود جنرال موتورز، می‌توان پیش‌بینی کرد که پیشرانه‌ای با حجم ۹.۴ لیتر، قدرتی به طور میانگین بین ۶۲۱ تا ۷۰۰ اسب بخار تولید خواهد کرد.

شورولت کامارو COPO 2022

شورولت با احترام به مدل اولیه COPO کامارو در سال ۱۹۶۹، هر سال فقط ۶۹ نمونه می‌سازد اما برای سال ۲۰۲۲ روند تولین آن به این شکل نخواهد بود. از زمان عرضه نسخه مدرن در سال ۲۰۱۲، کمتر از ۷۰۰ دستگاه ازین خودرو ساخته شده است اما با برداشتن محدودیت تولید، خودروها به ترتیب اولویت مونتاژ می‌شوند. قیمت COPO  کامارو ۲۰۲۲ با پیشرانه بزرگ و قدرتمند از ۱۰۵ هزار دلار شروع می‌شود.

پیش از این شنیدیم که شورولت در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۶ مدل‌هایی از کامارو به بازار عرضه خوهد کرد اما با توجه به برداشتن محدودیت تولید در سال ۲۰۲۲ به نظر می‌رسد این اقدام آخرین نفس‌های قبل از پایان باشد. اما این توقف تولید این خودرو ممکن است اقدام بدی نباشد و پس از آن باید خود را برای تولید احتمالی نسخه الکتریکی سدان کامارو تا پیش از سال ۲۰۳۰ آماده کنیم.

انتهای پیام

شورولت کامارو COPO 2022

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17691

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com