جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

وام ازدواج

شرایط دریافت وام ۲۵ میلیونی فرزندان بازنشستگان

04:00۰

ثبت نام وام ۲۵ میلیونی فرزندان بازنشستگان کشور آغاز شده، اما آیا این وام شامل تمام بازنشستگان می‌شود؟ شرایط دریافت آن چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، فرزندان بازنشستگان کشوری می‌توانند وام ازدواج ۲۵ میلیون تومانی با سود ۱۰ درصد دریافت کنند. ثبت نام این وام از ۱۴ مردادماه آغاز شده و تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد. ثبت نام این تسهیلات به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir طی دو هفته انجام می‌گیرد. در حالی که این پنجمین مرحله پرداخت وام ازدواج است، این وام تنها به ۱۵۰۰ نفر پرداخت می‌شود.

اولین نکته حائز اهمیت در مورد این وام این است که این وام تنها به بازنشستگان کشوری تعلق می‌گیرد.

افراد مشمول این وام باید دریافتی خالصی معادل حداقل ۱ میلیون تومان در تیرماه ۱۴۰۰ داشته باشند و همچنین تاریخ ثبت عقدنامه آن‌ها بین بازه زمانی اول فروردین ماه ۱۳۹۹ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ باشد.

بیشتر بخوانید:

وام ۲۵ میلیونی فرزندان بازنشستگان تنها به اولین ازدواج فرزند یا نوه تحت تکلف بازنشسته، تعلق می‌گیرد. البته مشروط به اینکه ازدواج اول زوجین نیز باشد.

در صورتی که درخواست وام ازدواج برای یک شخص از سوی دو نفر مطرح شود، برای مثال پدر و مادری که هر دو بازنشسته صندوق بازنشستگی کشور باشند، هر دو برای وام ازدواج فرزندشان اقدام کنند، تنها یک وام به فرزند آن‌ها تعلق می‌گیرد.

شایان ذکر است که اگر بازنشسته‌ای در دوره‌های قبل موفق به دریافت وام ازدواج برای یکی از فرزندان خود شده باشد، در این دوره به او وامی تعلق نمی‌گیرد اما اگر افرادی در دوره‌های قبلی این وام ثبت‌نام کرده و موفق به دریافت آن نشده‌اند، این بار می‌توانند مجدد درخواست خود را در سامانه مذکور ثبت کنند.

بازپرداخت وام ۲۵ میلیونی فرزندان بازنشستگان ۵ ساله (۶۰ ماهه) است و پیش‌بینی می‌شود که پرداخت وام به واجدین شرایط حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری صورت بگیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17706

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com