جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن نورا

واکسن نورا ؛ بارقه امیدی برای واکسیناسیون نوجوانان

02:03۰

مدیر طرح واکسن نورا از قابلیت ایمنی‌زایی این واکسن برای واکسینه کردن نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال خبر داده است.

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که این روزها بحث و جدل در رابطه با واکسیناسیون دانش‌آموزان و حضوری شدن مدارس از ابتدای سال تحصیلی جدید در محافل مختلف بالا گرفته، خبرها حاکی از قابلیت ایمنی‌زایی واکسن نورا، واکسن ساخته سپاه پاسداران در نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال است.

مدیر طرح واکسن نورا در این مورد می‌گوید: درصورت دریافت مجوز وزارت بهداشت، امکان واکسیناسیون دانش‌آموزان ١٢ تا ١٨ ساله با این واکسن وجود دارد.

حسن ابوالقاسمی خبر داد: این واکسن در حال اتمام مرحله اول آزمایش انسانی است و سلامت و ایمنی‌زایی خوبی نشان داده و با مجوز وزارت بهداشت، مرحله دوم آغاز می‌شود.

بیشتر بخوانید:

مدیر این طرح اضافه کرد: واکسن نورا برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال بسیار مناسب است و می‌تواند برای دانش‌آموزان دبیرستانی استفاده شود. به‌محض صدور مجوز وزارت بهداشت، مطالعات ایمنی‌زایی واکسن نورا برای روی نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز خواهد شد.

ابوالقاسمی با اشاره به اینکه تاکنون واکسن‌های کرونا روی سنین بیس از ۱۸ سال مطالعه شده است، اضافه کرد: واکسن نورا قابلیت ایمنی‌زایی روی نوجوانان را دارد.

پیش‌ از این، سخن‌گوی ستاد کرونا نیز از احتمال موفقیت واکسن پاستوکووک، واکسن مشترک ایران و کوبا، در آزمایش روی کودکان خبر داده بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17722

454 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com