جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ثبت‌نام‌کنندگان سامانه سجام

تهرانی‌ها در صدر لیست ثبت‌نام‌کنندگان سامانه سجام

03:01۰

بررسی آمارهای جدید از تثبیت حضور تهرانی‌ها در صدر ثبت‌نام‌کنندگان سامانه سجام و فعالیت‌های بورسی حکایت دارد.

به گزارش اسپات نیوز، طبق بررسی‌ّهای انجام شده و آمار به دست آمده، تهرانی‌ها همچنان مانند ماه‌های گذشته در صدر لیست کسانی قرار دارند که در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند. بیش از ۱۸ هزار تهرانی در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمار، در تیرماه سال جاری، ۸۹ هزار و ۱۲۰ ثبت نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه سجام صورت گرفته است و تعداد کسانی که احراز هویت شده‌اند به ۱۱۲ هزار سهام دار در این ماه به ۱۱۲ هزار و ۲۶۳ مورد رسیده است.

آمار ثبت‌نام‌کنندگان سامانه سجام

بر اساس این گزارشات، تعداد ثبت نام در سامانه سجام در خردادماه سال جاری ۷۶ هزار و ۲۱۴ و تعداد افرادی که احراز هویت شدند، ۱۰۱ هزار و ۱۶۵ مورد بوده است.

طبق آمار، تعداد نفرات ثبت نام شده در سامانه سجام هر استان نشان می‌دهد که پنج استان تهران با ۱۸ هزار و ۸۸۰ مورد، اصفهان با ۶۳۸۷ مورد، خوزستان با ۶۲۵۳ مورد، کرمان با ۶۲۲۷ مورد و خراسان رضوی با ۵۷۸۹ مورد در صدر بیشترین آمار ثبت‌نام شده در کل کشور قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر، پنج استان ایلام با ۵۵۵ مورد، کهگیلویه و بویراحمد با ۵۶۴ مورد، چهارمحال و بختیاری با ۶۵۲ مورد، خراسان جنوبی با ۶۷۰ مورد و سمنان با ۷۰۲ مورد در لیست کمترین ثبت‌نام شده‌ها در بین سایر استان‌ها قرار دارند. در حالی که تهرانی‌ها در خردادماه سال جاری نیز با ۱۶ هزار و ۶۶۱ مورد همچنان در صدر لیست ثبت‌نامی‌ها در سامانه سجام ایستاده بودند.

گفتنی است که ثبت نام در سامانه سجام برای هرگونه فعالیت در زمینه بورس الزامی است و در حقیقت بستری برای بازار سرمایه شناخته می‌شود که اطلاعات همه سرمایه‌گذاران بورسی اعم از ایرانی، خارجی، حقیقی و حقوقی را در بر‌می‌گیرد. ای سامانه به نشانی www.SEJAM.IR، برای الکترونیک و خودکار کردن فرآیند جمع‌اوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و راه اندازی این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره‌وری در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و ارائه خدمات عمومی و در نهایت یکپارچگی سامانه‌های اطلاعاتی شده است. پس از ثبت نام مرحله احراز هویت است که پس از آن افراد می‌توانند به راحتی در سایر سامانه‌ و یا سایت‌های بورسی فعالیت داشته باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17738

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com