جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون کارگران

خودروسازان در صف اول واکسیناسیون کارگران

02:09۰

این بار نوبت به واکسیناسیون کارگران رسیده است و کارگران واحدهای بزرگ مانند خودروسازان در صف اول قرار گرفته‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، ضمن امضای تفاهم‌نامه همکاری بین معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و گروه خودروسازی سایپا، واکسیناسیون کارگزان و کارکنان صنایع خودرو و قطعه سازان کشور با مدیریت این گروه خودروسازی آغاز شد.

بر اساس این تفاهم‌نامه، گروه خودروسازی سایپا به عنوان نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیریت واکسیناسیون کارگران و کارکنان صنایع خودرو و قطعه سازی را از روز شنبه (۱۶ مردادماه) آغاز کرده است.

ضمن امضای این تفاهم‌نامه، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا و معاون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بیش از یک سال و نیم است که جهان درگیر ویروس کرونا شده است، افزود: یکی از برنامه‌های اصلی در سطح دنیا برای مهار این پاندمی، واکسیناسیون است و ما نیز در ایران، بر اساس سند ملی واکسیناسیون که مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا است، به صورت جدی آن را دنبال می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

رئیسی ضمن اشاره به اینکه واکسیناسیون بیماران خاص و زمینه‌ای در حال پایان است، افزود: ما وارد فاز سوم واکسیناسیون شده‌ایم و فاز سوم واکسیناسیون شامل مشاغل پرخطر و کسانی است که به واسطه شغلشان در مراکز تجمعی قرار دارند که بیشترین احتمال ابتلا به  بیماری و انتقال آن را در جامعه دارند. با بررسی همین مسئله واکسیناسیون گروه‌هایی مانند رانندگان سرویس‌های حمل و نقل عمومی، دریایی، ریلی و هوایی و همچنین معلمان و استادان دانشگاه را آغاز کرده‌ایم.

صنایع بزرگ، از درخشان‌ترین گروه‌هایی بودند که در ایام کرونا با وجود خطرات موجود، نقش بسیار مهم و درخشانی را در حرکت چرخ‌های اقتصاد کشور داشتند. طی یک سال و نیم گذشته در صنایع بزرگ از جمله خودروسازی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با توجه به حجم زیاد نیرو در محیط تولید، کمترین میزان ابتلا به این بیماری را داشتیم.

رئیسی ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه، به ویژه توسط گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد که در حوزه صنایع خودرو و قطعه سازی کشور، گروه خودروسازی سایپا به عنوان نماینده وزارت بهداشت برای هماهنگی و مدیریت واکسیناسیون این صنایع انتخاب شد تا با همکاری سایر صنایع بتوانیم بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، واکسیناسیون این بخش را انجام دهیم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17729

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com