جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

هزینه تزریق رمدسیویر

هزینه تزریق رمدسیویر به ۱۳ میلیون تومان رسید!

02:003۰

جدیدترین مشکل در پیک پنجم کرونا، هزینه تزریق رمدسیویر (داروی ضد ویروس) است که تزریق شش دوز آن بین ۳ تا ۱۲ میلیون قیمت دارد.

به گزارش اسپات نیوز، علاوه بر مشکلات پیشین اعم از نبودن تخت خالی، کمیاب بودن دارو‌های اصلی کرونا و نایاب شدن سرم معمولی خارج از بیمارستان، اکنون مشکل جدید اضافه شده است و آن هم هزینه عیب و غریب تزریق داروی رمدسیویر(Remdesivir) است.

در حالی که تهیه این دارو به تنهایی پروسه سخت و زمان‌بری است و در صورت پیدا شدن هزینه‌ بالایی دارد اما این مشکل تنها به اینجا ختم نمی‌شود چرا که بیماران باید از ۳ تا ۱۲ میلیون تومان برای تزریق تنها شش دوز ازین دارو هزینه کنند.

همچنین لازم به یادآوری است که صف انتظار طولانی تزریق این بیماری به تنهایی می‌تواند یک بیمار کرونایی را از پای بیندازد.

علت بالا بودن هزینه تزریق رمدسیویر چیست؟

سوالی که اکنون مطرح می‌شود این است که تزریق این دارو چه ویژگی دارد که باید در بهترین حالت ۵۰۰ هزار تومان برای تزریق هر دوز آن پرداخت؟

دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته عملی ستاد ملی مقابله با کرونا در این خصوص می‌گوید که رمدسیویر یک داروی بیمارستانی محسوب می‌شود و برای بیماران بستری تجویز می‌شود. تزریق این دارو نیاز به حضور پزشک و پرستار دارد و شاین ذکر است که این دارو ممکن است پس از تزریق این دارو عوارضی نیز در بیمار نشان داده شود.

به علت این عوارض پزشکان اساسا با تجویز این دارو برای افراد غیر بستری مخالف بودند اما به دنبال پر شدن تخت‌های بیمارستانی و تشدید بیماری، وزارت بهداشت اجازه فروش این دارو خارج از بیمارستان را صادر کرد. این در حالی است که اکنون بیماران زیادی بدون اینکه مطمئن باشند نیاز به دریافت این دارو دارند با نسخه پزشک آن را دریافت کرده و برای تزریق به بیمارستان مراجعه می‌کنند.

در ادامه بیمارستان‌ها باید برای آن‌ها تخت خالی کنند و چند ساعت آن‌ها را تحت نظر داشته باشند. این در حالی است که نه تخت خالی وجود دارد و نه پزشکان فرصت رسیدگی به بیماران سرپایی را دارند. همه این‌ها منجر به ایجاد شدن صف‌های طولانی و خبر از هزینه‌های عجیب و غریب می‌شود.

طبق گفته کادر درمان اوضاع در مورد سایر دارو‌های مشابه نیز به همین شکل است و در حال حاضر فشار آوردن به بیمه برای تحت پوشش قرار دادن این داروها بهترین راه حل به نظر می‌رسد؛ اگرچه این درخواست هم بسیار زمان‌بر خواهد بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17734

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com