جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ارزان‌ترین اجاره مسکن

کدام مناطق تهران ارزان‌ترین اجاره مسکن را دارند؟

03:45۰

اجاره‌نشینی و تمدید قرارداد اجاره در تهران به یکی از دشوارترین کارهای ممکن برای مستاجران تبدیل شده است. بر همین اساس، این روزها شناخت مناطق با ارزان‌ترین اجاره مسکن یک اولویت مهم محسوب می‌شود.

بررسی‌ آگهی‌های ده روز گذشته سایت دیوار، متوسط قیمت یک آپارتمان ۲ تا ۵ سال ساخت به ازای هر متر مربع، ۶.۵ میلیون تومان است.

در آمار به دست آمده، کمترین میزان اجاره مربوط به منطقه فلاح است. در این منطقه نرخ متوسط اجاره یک اپارتمان مسکونی ۸۰ متری ۶.۵ میلیون تومان برآورد می‌شود.

پس از محله فلاح، محله بریانک در رتبه دوم کمترین قیمت‌های به دست آمده قرار دارد. نرخ متوسط اجاره در این منطقه برای اجاره یک آپارتمان ۸۰ متری به طور میانگین ۸.۳ میلیون تومان است.

همچنین در آمار به دست آمده، گران‌ترین نرخ‌های اجاره متعلق به قلهک و اختیاریه با نرخ ۱۷میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای اجاره یک آپارتمان ۸۰ متری و پس از آن یوسف آباد با اختلاف ناچیزی با نرخ ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، قرار دارد.

با مقایسه آمار به دست آمده  با آمار مشابه در سال گذشته به این نتیجه می‌رسیم که قیمت اجاره مسکن در تمامی مناطق با افزایش چشمگیری مواجه بوده است.

برای مثال بهمن ماه سال گذشته نرخ اجاره مسکن برای یک آپارتمان ۱۱۸ متری در سهروردی شمالی، ماهانه ۴ میلیون تومان بود.این در حالی است که در آمار به دست آمده در حال حاضر نرخ اجاره یک آپارتمان ۸۰ متری در حوالی همین منطقه به طور متوسط ماهانه ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید:

این در حالی است که کارشناسان پیشبینی کرده‌اند قیمت مسکن تا پایان سال جاری افزایش چندانی نمی‌یابد و پایین تر از تورم عمومی خواهد بود.

در حالی که قیمت مسکن و آینده آن نگران کننده است و بازار خرید و فروش و اجاره آن نیاز به کنترل، توجه و مدیریت بیشتری دارد، برخی کارشناسان عقیده دارند که نرخ‌گذاری ۲۵ درصدی برای سقف اجاره‌بها از سوی دولت، روش کارسازی برای حل مشکل مسکن نخواهد بود. در بازار مسکن دو سال است که صحبت از سقف اجاره‌بها و حمایت از مستجران به میان آمده است. این در حالی است که اتفاق خاصی در راستای کاهش قیمت‌ها رخ نمی‌دهد و حتی می‌تواند اثرات التهابی در بازار مسکن ایجاد کند

در ادامه جدول متوسط قیمت اجاره در برخی مناطق تهران را مشاهده می‌کنید، در این جدول قیمت متوسط اجاره یک متر مربع آپارتمان مسکونی و همچنین متوسط اجاه کامل یک آپارتمان مسکونی ۸۰ متری در برخی محله‌های تهران را مشاهده می‌کنید.

ارزان‌ترین اجاره مسکن

انتهای پیام

ارزان‌ترین اجاره مسکن

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17740

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com