جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

راز جهش قیمت بیت‌کوین

راز جهش قیمت بیت‌کوین چیست؟

03:00۰

طی دو هفته گذشته بیت‌کوین ۵۰ درصد رشد داشته و دنبال آن رمزارزها بازار سبزی را تجربه کردند، اما راز جهش قیمت بیت‌کوین چیست؟

به گزارش اسپات نیوز، طی دو هفته گذشته بین‌کوین حدود ۵۰ درصد رشد کرد در نتیجه آن دیگر رمز‌ارزها نیز روند رو به رشدی را پشت سر گذاشتند. طبق بررسی‌ها راز جهش قیمت بیت‌کوین در این دو هفته تنها ناشی از یک دلیل مشخص نیست.

خبر پذیرش بیت‌کوین در بزرگ‌ترین فروشگاه انلاین جهان، آمازون (Amazon) و استفاده از آن برای روش پرداخت، قطعا موجب جهش ناگهانی قیمت بیت‌کوین شد؛ اگرچه این خبر خیلی زود تکذیب شد.

شرکت آمازون یک آگهی استخدام جدید برای استخدام کارشناس رمزارز و بلاک‌چین منتشر کرد و این اقدام جهش قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال را به دنبال داشت. در توضیح آگهی این شغل ذکر شده است که فرد مورد نظر قرار است نحوه پرداخ مشتریان با استفاده از رمزارز‌ها را بررسی کند.

قیمت بیت‌کوین در روز دوشنبه به بیش از ۳۹ هزار دلار رسید که بیشترین رشد این رمزارز طی هفته‌های اخیر بوده است. اگرچه همچنان صحبت و گمانه‌زنی در مورد احتمال پذیرش رمزارزها در خرید مشتریان از آمازون ادامه دارد،اما این شرکت هنوز پذیرش این نوع رمزارز را در معاملات خود تایید نکرده است.

بیشتر بخوانید:

هش ریبن (Hash Ribbons)، از اندیکاتورهای پر کاربردی است که برای شناسایی کف قیمت بیت‌کوین و یافتن بهترین فرصت‌های خرید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اندیکاتور با  استفاده از میانگین گرفتن روی هش ریت استخراج بیت‌کوین عمل می‌کند. این اندیکاتور نشان می‌دهد که ماینرهای خرد چه زمانی از بازی خارج می‌شوند و به اصطلاح کاپیتالاسیون ماینرها رخ می‌دهد.

علاوه بر سیگنال دادن این اندیکاتور، میزان انباشت بیت‌کوین توسط ماینرها نیز افزایش داشته است. این دو عامل در مجموع می‌توانند موجب افزایش قیمت شوند.

از سوی دیگر، کاهش بیت‌کوین موجود در صرافی‌ها نشان می‌دهد که فروشنده‌ها در حال حاضر تمایل به فروش بیت‌کوین‌های خود ندارند. به دنبال کاهش عرضه، افزایش قیمت بیت‌کوین مسیر هموارتری را طی خواهد کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17747

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com