جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شاخص بورس

عرضه اولیه «مدیریت» چقدر نقدینگی نیاز دارد؟

03:002۰

نهمین عرضه اولیه بازار سرمایه، چهارشنبه ۲۰ مردادماه انجام می‌شود و در عرضه اولیه «مدیریت» حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۲۱۰ هزار تومان است.

به گزارش اسپات نیوز، سهام شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری با نماد «مدیریت»، روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه در فرابورس ایران، عرضه خواهد شد. گفتنی است که عرضه اولیه «مدیریت»، حداکثر به ۲۱۰ هزار تومان نقدینگی نیاز دارد.

در عرضه اولیه این سهام، ۲۲۵ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت عرضه خواهد شد و و حداکثر سهام قابل خرید برای هر شخص حقیقی و حقوقی، ۴۲۰ سهم خواهد بود. مدیر عرضه این نماد شرکت کارگزاری صبا جهاد خواهد بود و شرکت سرمایه‌گزاری هامون صبا برای هر یک به میزان ۲۵ درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه سهام این شرکت است.

بیشتر بخوانید:

مجموع سهام قابل عرضه به عموم در روز چهارشنبه۲۱۰ میلیون برگه سهم است و دامنه قیمتی مدیریت در ثبت سفارش از مبلغ ۴۵۶۶ ریال تا ۵۰۲۳ ریال خواهد بود. به این ترتیب حداکثر نقدینگی مورد نیاز در عرضه اولیه «مدیریت» ، ۲۱۰ هزار تومان خواهد بود.

عرضه اولیه «مدیریت»

با در نظر گرفتن میزان مشارکت در عرضه اولین فرابورس در نوبت قبلی که بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بود، پیش‌بینی نمی‌شود که در این عرضه اولیه هم به هر کد بورسی بیش از ۸۰ سهم برسد و این تعداد سهم به مبلغی معادل حداکثر ۴۰ هزارتومان نیاز خواهد داشت.

گفتنی است که تعداد ۲۲۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی در حالی عرضه می‌شود که ازین تعداد، ۲۰۵ میلیون سهم در فرایند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۱۵ میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق، تعلق می‌گیرد.

طبق قانون ثبت شده، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرایند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17753

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com