جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تهدیدهای طرح حمایت از کاربران

۳ تهدید طرح حمایت از کاربران برای کسب‌وکارهای مجازی

03:009۰

از بین رفتن اعتماد کاربر به سرویس‌ها و کسب و کار‌های ایرانی، یکی از ۳ تهدید مهم اجرای طرح حمایت از کاربران به شمار می‌رود.

به گزارش اسپات نیوز، نیما نامداری، عضو هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای کشور، از بین رفتن اعتماد کاربر به کسب‌ و کارهای آنلاین ایرانی را از تهدیدهای طرح حمایت از کاربران دانست؛ چرا که اعتماد کاربر، مهم‌ترین سرمایه کسب و کارهای انلاین محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود زمانی که فضایی ایجاد می‌شود که  کاربران احساس می‌کنند اطلاعاتشان دیگر در فضایی امن نیست و محرمانگی اطلاعات‌شان زیر سوال می‌رود، به سرویس‌های ایرانی بی اعتماد شده و در نتیجه ترجیح می‌دهند با استفاده از فیلتر شکن از سرویس‌های خارجی استفاده کنند تا به این طریق بی‌اعتمادی و اعتراض خود را نشان دهند.

برای مثال در حالی که کارایی مسیریاب‌های ایرانی در بسیاری موارد حتی بیشتر از نمونه خارجی آن است، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند با استفاده از فیلترشکن از نمونه خارجی آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

از تهدیدهای طرح حمایت، می‌توان به از بین رفتن انگیزه کارکنان این سرویس‌ها اشاره کرد. پس از به وجود آمدن این فضای بی‌اعتمادی، نیروهای مستقر در این بخش‌ها از فضای ایجاد شده احساس نا‌امیدی و دلسرد شدن می‌کنند و احساس می‌کنند تکنولوژی در کشور روند رو به جلو و سازگار با بقیه دنیا را ندارد.

ترغیب به مهاجرت؛ مهم‌ترین تهدید طرح حمایت از کاربران

وی با اظهار نگرانی در مورد افزایش تعداد افرادی که دلیل و انگیزه ادامه کار خود را در ایران از دست داده‌اند، افزود: افزون بر دلایل زیاد مهاجرت و ترک کشور که از قبل وجود داشتند، اکنون دلیل محکم دیگری به آن‌ها اضافه شده است.

نامداری در ادامه گفت که فضای دیجیتال، فضای پیوستگی است و سرویس‌ها به طور مستقل از هم  توسعه پیدا نمی‌کنند و ما در کسب و کارهای خود برای بازاریابی و ارتباط با مشتری از همین شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم. با از بین رفتن این بستر، کانال بازاریابی و ارتباط با مشتری نیز از بین می‌رود. گفتنی است که در شرایط فعلی نیز خیلی ازین سرویس‌ها به علت تحریم‌ها حاضر به همکاری با ایران نیستند و با لطمه‌های احتمالی این طرح، مانع دیگری به موانع موجود در استفاده از این سرویس‌ها اضافه می‌کنیم.

انتهای پیام.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17750

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com