جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نرخ اجاره مسکن در شیراز

نرخ اجاره مسکن در شیراز ؛ لیست مناطق ارزان‌قیمت برای اجاره

04:56۰

با بررسی نرخ اجاره مسکن در شیراز ، لیستی از قیمت اجاره ماهانه در برخی مناطق این شهر به دست آمده است.

به گزارش اسپات نیوز، در حالی که افزایش قیمت مسکن در شیراز هم مانند بسیاری از شهرها و استان‌های کشور، باعث شده مردم به جای خرید مسکن به اجاره روی بیاورند، افزایش نرخ اجاره مسکن در شیراز، بسیاری از شهروندان را مجبور به زندگی در حاشیه شهر کرده است.

بر اساس آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار و قیمت خرید و اجاره مسکن در بنگاه‌ها، لیستی از متوسط  اجاره ماهانه مسکن در برخی مناطق شیراز به دست آمده است.

نرخ اجاره مسکن در شهرک گلستان که در شمال غربی شهر شیراز قرار دارد، ۴.۹ ثبت شده است. این شهرک جز شهرک‌های خوب شیراز است. از سوی دیگر شهرک امام رضا که در محدوده مرکزی شهر شیراز قرار دارد و شهرک گلدشت حافظ در محدوده شمال غربی شیراز نیز با همین نرخ اجاره ماهیانه ۴.۹ ثبت شده‌اند.

نرخ اجاره محله درکی در محدوده مرکزی و محله تاچارا در شمال غربی شیراز ۵ میلیون و ۹۰۰ اعلام شده و پس از آن  محله‌ی زرهی و شهرک تاراج به ترتیب با قیمت‌های ۵.۸ و ۵.۲ میلیون تومان قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

بر اساس آمار به دست آمده ، قیمت اجاره مسکن در شهر صدرا که شهری واقع شده در ۱۵ کیلومتری شیراز است و سومین نوین شهر پرجمعیت بعد از پرند و اندیشه به شمار می‌رود، پایین‌ترین جایگاه در لیست را با قیمت ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به خود اختصاص داده است.

همچنین گران‌ترین قیمت اجاره ماهانه مسکن در شیراز طبق آمار به دست آمده، متعلق به منطقه‌های قصر‌الدشت، معالی‌آباد و فرهنگ‌شهر، به ترتیب ۶ میلیون و۶۰۰ هزار و ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

نام محله متوسط اجاره یک متر مربع آپارتمان مسکونی(میلیون تومان) متوسط اجاره کامل یک آپارتمان مسکونی ۸۰ متری(میلیون تومان)
شهرک صدرا ۳۷.۰۰۰ ۲.۹
شهرک گلستان ۶۲.۰۰۰ ۴.۹
شهرک امام رضا ۶۲.۰۰۰ ۴.۹
گلدشت حافظ ۶۲.۰۰۰ ۴.۹
شهرک سراج ۶۶.۰۰۰ ۵.۲
زرهی ۷۳.۰۰۰ ۵.۸
درکی ۷۴.۰۰۰ ۵.۹
تاچارا ۷۴.۰۰۰ ۵.۹
ریشمک ۷۷.۰۰۰ ۶.۱
فرهنگ شهر ۸۲.۰۰۰ ۶.۵
معالی‌آباد ۸۳.۰۰۰ ۶.۶
قصرالدشت ۸۳.۰۰۰ ۶.۶

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17779

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com