جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

هزینه طراحی اینستاگرام ایرانی

هزینه طراحی اینستاگرام ایرانی چقدر است؟

03:17۰

در طرح صیانت از فضای مجازی، بودجه‌هایی برای حمایت مالی از سرویس‌های ایرانی تخصیص داده شده که این بودجه معادل ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای تامین هزینه طراحی اینستاگرام ایرانی و دیگر سرویس‌های مشابه است.

به گزارش اسپات نیوز، نیما نامداری، عضور هیئت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای کشور از پیش‌بینی اعتباری معادل ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای تامین هزینه طراحی اینستاگرام ایرانی در طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی خبر داد.

طبق گفته نامداری، در نسخه آخر این طرح که ممکن است اخرین نسخه این طرح نباشد و باز هم دستخوش تغییر شود، در دو بند متفاوت دو منبع به عنوان حمایت مالی ازین طرح در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

نامداری افزود: در ماده ۱۴ این طرح در نسخه ای که در ۲۶ تیرماه منتشر شد، پیش بینی می‌شد که ۲۰ درصد از عوارضی که دولت از محل مدیریت فضای فرکانسی دریافت می‌کند، صرف حمایت از محتوای داخلی شود. همچنین در تبصره ۲ ماده ۲۸ پیش بینی شده است که ۱۰ درصد از منابع ماده قبلی، صرف حمایت از تولید سرویس‌های مشابه داخلی شود. که در مجموع ۳۰ درصد ازین عوارض را شامل می‌شود.

به گفته نامداری، عواید حاصل از مدیریت فضای فرکانسی در سال گذشته، حدود ۳۰۰۰ میلیار تومان بوده است و مقدار پیش‌بینی شده آن برای سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. نامداری با بررسی این ارقام گفت: به نظر می‌رسد در صورت تصویب این طرح، در سال ۱۴۰۰ مبلغی معادل ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای تولید محتوا و سرویس‌های کاربردی مشابه سرویس‌های خارجی به توسعه دهندگان ایرانی این سرویس‌ها داده شود.

نامداری تاکید کرد که با مطرح کردن این طرح کاملا آگاهانه سعی کرده‌اند شرایطی را به وجود آورند که مانع از حضور شرکت‌های خارجی در ایران شوند و کاربران را ناچار به استفاده از سرویس‌های داخلی کنند. اما آیا با بودجه‌ای معادل ۳۰۰۰ میلیار تومان ظرف مدت کمتر از یک سال، امکان ایجاد سرویسی با کیفیت برای خدمت رسانی به بیش از ۵۰ میلیون کاربر ایرانی وجود خواهد داشت؟

او این طرح را با صنعت خودروسازی ایران مقایسه می‌کند و عقیده دارد که در صورت اجرایی شدن این طرح، باید منتظر نتایج به مراتب بدتر از صنعت خودروسازی کشور طی سال‌های اخیر باشیم، چرا که ایجاد محدودیت‌های رقابتی و اعطای رانت به گروه‌های خاص، به هیچ وجه منجر به پیشرفت و توسعه نخواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17772

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com