جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محموله جدید واکسن

ورود ۲۱ میلیون دوز محموله جدید واکسن کرونا؛ به زودی

04:16۰

مهرداد جمال اروقی، معاون فنی گمرک از واردات محموله جدید واکسن معادل ۲۱ میلیون دوز در ۳۳ محموله به ایران خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، معاون فنی گمرک از وارد شدن ۲۱ میلیون دوز واکسن کرونا در قالب ۳۳ محموله جدید واکسن به ایران خبر داد.

صبح روز ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ دوازدهمین محموله واکسن تهیه شده توسط جمعیت هلال احمر در فرودگاه امام خمینی(ره) برای توزیع سریع به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

تاکنون ۱۳ میلیون و ۷۴۰ هزار دوز واکسن کرونا توسط ۱۴ پرواز به کشور منتقل شده است.

آیت‌الله رئیسی در جلسه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا خواستار تحول در کنترل این پاندمی و دو چندان شدن تلاش در جهت وارد کردن واکسن به کشور شد. جمعیت هلال احمر در راستای جاممه عمل پوشاندن به این استراتژی در کمتر از سه روز، محموله بعدی واکسن را وارد کشور کرد.

مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۴ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۱۰ نفر و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۳ هزار و ۴۷۳ نفر رسید، تا کنون ۵۱۵ هزار و ۲۶۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

۶ هزار و ۳۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۶ میلیون و ۳۹۹ هزار و ۳۷۴ آزمایش تشخیص کووید در کشور انجام شده است.

معاونت فنی گمرک در نامه‌ای به معاونت وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور و رئیس سازمان دارو و غذا گفت: از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال گذشته تا ۱۸ دی ماه سال جاری محموله واکسن کرونا به شرح زیر از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور شده و پس از انجام فوری تشریفات گمرکی، به صورت شبانه‌روزی، یکسره و از پای پرواز، مستقیما به نمایندگان معرفی شده از سوی وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

بیشتر بخوانید:

نوع واکسن تعداد محموله تعداد دوز واکسن
چینی (سینوفارم) ۱۶ ۱۴.۴۹۰.۰۰۰
ژاپنی (آسترازنکا) ۳ ۲.۹۱۱.۸۱۰
ایتالیایی (کواکس) ۱ ۱.۴۵۲.۰۰۰
روسی (اسپوتنیک) ۱۰ ۱.۰۲۰.۰۰۰
کره جنوبی (کواکس) ۱ ۷۰۰.۸۰۰
 روسی (آسترازنکا) ۱ ۳۱۵.۰۰۰
هندی (بهارات) ۱ ۱۲۵.۰۰۰
مجموع محموله‌های وارداتی ۳۳ ۲۱.۰۱۴.۶۱۰

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17775

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com