جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

افزایش یارانه بنزین

افزایش یارانه بنزین و دیگر تغییرات یارانه معیشتی در دولت رئیسی

02:08۰

در حالی که ابراهیم رئیسی وعده افزایش یارانه بنزین و یارانه معیشتی را داده است، رئیس کمیسیون مجلس عملی شدن این وعده را امکان پذیر نمی‌داند.

به گزارش اسپات نیوز، رئیس جمهور دولت سیزدهم ضمن وعده افزایش یارانه بنزین و یارانه معیشتی، وعده داده بود که برای خانوارهای پنج دهک اول، کارت اعتباری معیشت صادر شود و بر همین اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول، ۲۰۰ هزار تومان و در دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌‌الحسنه با کارمزد ۲ درصد اختصاص داده شود. طبق برنامه‌ریزی این طرح، اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار از آذرماه سال جاری آغاز می‌شود.

رئیسی همچنین در خصوص این طرح پیش ازین گفته بود که به خانوارهایی که توانایی بازپرداخت نداشته باشند، یارانه بازپرداخت اقساط تعلق می‌گیرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس در این خصوص گفت: در شرایط فعلی مردم بیشتر از افزایش یارانه به اشتغال‌زایی و درآمد احتیاج دارند. از سوی دیگر وقتی مسئولین به مردم وعده افزایش یارانه را می‌دهند، باید به همان میزان درآمد دولت نیز افزایش پیدا کرده باشد.

عباس دورانی همچنین افزود: اشتغال‌زایی به خودی خود باعث بهبود وضعیت مردم می‌شود. در حال حاضر مردم بیشتر از یارانه نیاز به شغل مناسب با درآمد کافی دارند و در حال حاضر اولویت اصلی اشتغال است، دولت جدید هم باید اشتغال‌زایی را در دستور کار خود قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

او همچنین یادآور شد که اگر قرار است تغییری در میزان یارانه‌ها ایجاد شود، دولت باید آن را در قالت لایحه به مجلس ارائه دهد و از اختیاراتی که در قانون دارد استفاده کند. اگر قانون نقصی داشت باید لایحه‌ای تنظیم کند و مجلس با دستور کار قرار دادن آن به مشکل مردم رسیدگی کند.

طبق گفته دورانی، قرار بر این بود که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی به مردم یارانه تعلق بگیرد. این در حالی است که افزایش یارانه بنزین وابسته به افزایش قیمت آن است و در حال حاضر اتفاق جدید رخ نداده است و از آنجایی حامل‌های انرژی افزایش قیمت نداشته‌اند ، یارانه بنزین هم در حال حاضر قرار نیست افزایش پیدا کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17810

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com