جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

عرضه اولیه «سابیک»

عرضه اولیه «سابیک» تا ۱۲ شهریور و آمادگی عرضه ۸ شرکت دیگر

02:08۰

بنابر اظهارات مدیرعامل شستا، عرضه اولیه «سابیک» تا ۱۲ شهریورماه سال جاری اجرایی می‌شود و دو شرکت دیگر هم مراحل اصلی را طی کرده‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری سیمان از آمادگی کامل سیمان آبیک برای ورود به بازار سرمایه خبر داد و گفت: تا سال گذشته سیمان آبیک زیان‌ده بود اما با مشخص شدن تکلیف وام‌های ارزی، عایدی قابل توجهی نصیب این شرکت شد. در حال حاضر کارهای سابیک انجام شده و به دنبال آن عرضه اولیه «سابیک» از ۱۲ شهریورماه سال جاری آغاز خواهد شد و دو شرکت دیگر هم مراحل اصلی را طی کرده‌اند.

گفتنی است که سیمان آبیک بزرگ‌ترین شرکت سیمانی ایران و خاورمیانه است که به عنوان شرکت ایجادی سیتا شناخته می‌شود. قیمت تمام شده این سهم در مجموعه ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است. پیش بینی می‌شود که با بورسی شدن این مجموعه ارزش افزوده زیادی وارد مجموعه سیمان خوزستان و سیمان تامین شود.

بیشتر بخوانید:

رضا جماریان، مدیرعامل سرمایه‌گذاری سیمان تامین در این خصوص گفت: سرمایه‌گذاری سیمان تامین تنها هلدینگ شستا است که زنجیره کاملی از فعالیت‌ها را دارد. جمارانیان ضمن اشاره به اینکه ایران از لحاظ رتبه‌های بین‌المللی، هفتمین تولید‌کننده سیمان در دنیاست افزود: سیمان تامین چهاردهمین رتبه را در میان شرکت‌های تولید کننده بی‌المللی در اختیار دارد.

در حالی که شاخص بورس در دو ماه اخیر روند صعودی به خود گرفته، هر هفته عرضه اولیه جدیدی اعلام می‌شود. در حال حاضر علاوه بر سابیک، سیمان انتی بیوتیک ساری و افق نیروگاه توس، آماده برای عرضه اولیه هستند.

محمد رضوانی‌فر، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در این خصوص گفت: در حال تلاش هستیم تا رایتل را در سال ۱۴۰۰ عرضه کنیم و برای رایتل منتظر برگزاری مجمع هستیم و امیدنامه آن در حال به روز رسانی است. به طور کلی آمادگی عرضه اولیه هشت شرکت را در سال ۱۴۰۰ داریم.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17813

257 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com