جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ثروت بیل‌گیتس

چه بلایی بر سر ثروت بیل‌گیتس آمد؟

03:00۰

بخش قابل توجهی از ثروت بیل‌گیتس به دنبال جدایی از همسرش از دست رفت و باعث سقوط وی در رتبه‌بندی ثروتمندان جهان شد.

به گزارش اسپات نیوز، بیل گیتس، بنیان گذار مایکروسافت پس از جدایی از همسرش از جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان به رتبه پنجم سقوط کرد. به دنبال جدایی وی از همسرش، بخشی از ثروت بیل‌گیتس به همسرش(ملیندا) انتقال داده شد و به دنبال این انتقال سهام، او اکنون با ۱۲۹.۶ میلیارد دلار در جایگاه پنجمین فرد ثروتمند جهان، بعد از مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیس‌بوک با ۱۳۰.۳ میلیارد دلار ثروت، قرار دارد.

تصمیم بیل و ملیندا گیتس برای جدایی از یکدیگر پس از ۲۷ سال زندگی مشترک در ماه مه اعلام شد و حدود دو هفته پیش به صورت رسمی ثبت شد.

بیشتر بخوانید:

بر اساس اطلاعات به دست آمده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، شرکت سرمایه‌گذاری وی با نام کانادا اینوستمنت حدود ۲.۴ میلیارد دلار سهام شرکت مایکروسافت را به ملیندا منتقل کرده است. پیش از این نیز همسر سابق بیل گیتس حدود ۳.۲ میلیارد دلار از بیل گیتس دریافت کرده بود.

طی سال‌های اخیر بیل گیتس تا حدود زیادی از رقابت با دیگر ثروتمندان جهان عقب مانده است و با توجه به کناره‌گیری وی از مایکروسافت، پیش‌بینی می‌شود همچنان شاهد سقوط وی در فهرست ثروتمندان جهان باشیم. گفتنی است که در سال جاری او هیچگاه به جایگاه ثروتمندترین فرد جهان نرسیده است.

بیل گیتس و همسرش پیش از جدایی‌شان یک بنیاد خیریه تاسیس کرده بودند. این بنیاد خیریه بیشتر بر روی فقرزدایی متمرکز است. آن‌ها تنها برای پروژه‌های مقابله با مالاریا دو میلیارد از ثروت خود را اهدا کردند. این زوج همچنین پیش از جدایی‌شان ۲.۵ میلیار از ثروت خود را وقف هزینه‌های لازم برای تولید و تزریق واکسن به کودکان ساکن در کشورهای کمتر توسعه یافته کرده‌اند. سرنوشت این بنیاد خیریه پس از جدایی آن‌ها هنوز مشخص نشده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17819

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com