جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سرمایه‌گذاری فینووا در اتاقک

سرمایه‌گذاری فینووا در اتاقک قطعی شد

03:19۰

سرمایه‌گذاری فینووا در اتاقک در روزهای اخیر قطعی شد. فینووا به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری شرکت تجارت الکترونیکی بانک فردا و بانک آینده شناخته می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، سرمایه‌گذاری فینووا در اتاقک نهایی شد. فینووا به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا و بانک آینده از سرمایه‌گذاری در استارتاپ گردشگری اتاقک خبر داد. این سرمایه‌گذاری برای توسعه خدمات و زیر‌ساخت‌های اتاقک و همچنین برای افزایش نفوذ این سرویس در بازار استفاده خواهد شد.

شهاب شهوازیان، مدیر ارشد بازاریابی اتاقک در این خصوص گفت مبلغ این سرمایه‌گذاری و درصد واگذار شده از سهام اتاقک، محرمانه است. تنها می‌توان به این نکته اشاره کرد که میزان واگذاری سهام «اندک» بوده است. او همچنین هدف اتاقک از جذب این سرمایه را توسعه زیرساخت‌ها و محصولات دانست و افزود که بخشی ازین سرمایه را برای بهبود‌های کیفی استفاده خواهیم کرد.

در دوران پاندمی کرونا، استارتاپ‌های گردشگری با شوک‌های اقتصادی بزرگی مواجه شدند و برخی از آن‌ها مقدار قابل توجهی از مشتریان خود را از دست دادند. به دنبال این مسئله این پرسش مطرح می‌شود که آیا این جذب سرمایه در شرایط فعلی به خاطر فشارهای کرونا انجام گرفته و یا دلایل دیگری مسبب این کار شده‌اند.

شهوازیان در پاسخ به این سوال گفت: بازار اجاره‌ای که ما در آن فعالیت می‌کنیم، بازار نسبتا بکری در فضای آنلاین محسوب می‌شود، به طوری که میانگین ۵ تا ۶ درصد از سهم بازار را  در دست دارد. این در حالی است که این بازار ابعاد بسیار بزرگی نیز دارد. همین موضوع باعث شده تا استارتاپ‌های این حوزه جذابیت زیادی برای سرمایه‌گذاری داشته باشند. از سوی دیگر بسیاری از کسب و کارهای این حوزه نزدیک به سودآور شدن هستند. در مجموع ما در اتاقک مشکلات مالی نداشته‌ایم و حتی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد کردیم.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است که دلیل این رشد مربوط به دوران شیوع کروناست. چرا که در دوران کرونا، مردم ترجیح می‌دادند تا از پلتفرم‌های آنلاین اجاره اقامتگاه استفاده کنند که با ارائه تدابیر بهداشتی و اتاق‌های تمیز و ضدعفونی شده، توانستند اعتماد مردم را جلب کنند.

طبق گفته شهوازیان، اتاقک در دوران پاندمی، از سال ۹۸ تا ۹۹ در زمینه تعداد کاربر و فروش، رشد ۴ برابری داشته و همچنین از نظر تعداد اقامتگاه نیز با افزایش ۴۰ درصدی مواجه بوده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17839

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com