جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسیناسیون مشاغل

واکسیناسیون مشاغل به کجا رسید؟

05:00۰

واکسیناسیون مشاغل سرعت گرفت و بعد از واکسیناسیون معلمان و رانندگان تاکسی، اکنون خودروسازان، کارمندان بانک‌ها و دریانوردان در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گرفته‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، واکسیناسیون در کشور سرعت گرفته و واکسیناسیون مشاغل اکنون به خودروسازان، قطعه سازان، بانک‌ها و دریانوردان رسیده است.به دنبال برنامه‌ واکسیناسیون مشاغل، دو خودروساز بزرگ کشور هم به دلیل تعداد زیاد نیرو، واکسیناسیون کارمندان و کارکنان خود را شروع کرده‌اند تا تولید خودرو دچار مشکل نشود.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو ضمن اشاره به آغاز واکسیناسیون کارکنان ایران‌خودرو، گفت: به دنبال اینکه در کشور ما و همچنین در دنیا ویروس کرونا فراگیر شده است، یکی از مهم‌ترین وظایف ما این بود که در ایم حوزه کم و کاستی برای همکاران و خانواده‌ها نگذاریم.

او همچنین افزود: بخش زیادی از اقتصاد کشور وابسته به صنعت خودروسازی است و باید این اقتصاد را سرپا نگه داشت و بر این اساس توانستیم روزانه تزریق دو هزار دوز واکسن را انجام دهیم.

مقیمی ضمن یادآوری اینکه در ۱۶ استان کارخانه خودروسازی و قطعه‌سازی داریم و این کارخانه‌ها نیاز به رسیدگی دارند، گفت: فهرست کارکنان شرکت ایران‌خودرو را به وزارت بهداشت داده‌ایم و قرار بر این است که تا چند روز آینده فهرست قطعه‌سازان را نیز به آن‌ها تحویل دهیم تا واکسیناسیون آن‌ها نیز آغاز شود.

از سوی دیگر، جواد سلیمانی مدیرعامل سایپا نیز اعلام کرد که واکسیناسیون کارکنان گروه خودروسازی سایپا و تزریق دوز اول، این هفته شروع می‌شود. طبق این برنامه قرار است ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت خودروسازان و قطعه سازان کشور واکسینه شوند. گفتنی است که پس از واکسیناسیون کارکنان، خانواده‌های آن‌ها نیز واکسینه خواهند شد.

مدیرعامل سایپا ضمن اشاره به تاثیرات منفی کرونا در روند کار خودروسازی گفت: کرونا نه تنها در صنعت خودرو سازی، بلکه در تمام صنایع تاثیر منفی گذاشته است. ازین رو اکنون نوبت به واکسیناسیون مشاغل به منظور بهبود اوضاع رسیده است.

مدیرعامل سایپا اعلام کرد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، گروه خودروسازی سایپا را به عنوان نماینده خودروسازان کشور جهت سازماندهی و مدیریت یکپارچه واکسیناسیون کوید ۱۹ در این صنعت انتخاب کرده است.

بیشتر بخوانید:

تاثیر کرونا بر صنعت خودروسازی

از آنجایی که صنعت خودروسازی یکی از صنایعی است که حجم زیادی از افراد را به خود اختصاص داده است، اکنون پله به پله همکاری‌هایی انجام شده و واکسن به تمامی افراد تزریق خواهد شد.

مدیرعامل سایپا در پاسخ به اینکه کرونا چه تاثیرات منفی‌ای بر صنعت خودرو گذاشت؟ گفت: ابتدای شیوع این ویروس شناخت کافی از آن وجود نداشت و ما به ناچار در ساله گذشته تولید را با فاصله زمانی شروع کردیم و فرآیند تولید را تغییر دادیم. برای مثال تامین ماسک و الکل و … نیاز به زمان داشت و همین مسئله در فرایند تولید تاخیری ایجاد کرد.

او همچنین افزود: واکسیناسیون باعث می‌شود دغدغه ذهنی و روانی ناشی از شیوع این ویروس، فروکش کند و با خیال راحت به تولید ادامه دهیم. از ابتدای شروع کرونا ۱ هزار و ۴۰۰ نفر از کارکنان ما مبتلا شدند و اکثرا بهبود یافتند و اکنون متاسفانه ۱۳۰ نفر مبتلا شده‌اند.

واردات واکسن با تخصیص ارز

اکبر کمیجانی، رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که تا کنون چه میزان ارز برای واردات واکسن تخصیص داده شده و چه میزان پرداختی صورت گرفته است؟ گفت: از سال گذشته روند تامین ارز آغاز شده است. بانک مرکزی با همکاری دیگر بانک‌ها موفق به تامین به موقع ارز لازم در ماه‌های اخیر شده است و همچنان در حال تلاشیم تا هر گونه مشکلی که در زمینه تامین ارز وجود دارد، برطرف شود. در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین ارز نداریم و ارز کافی در اختیار داریم.

وضعیت واکسیناسیون دریانوردان

چنگیز جوادپور، مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی، در مورد آخریین وضعیت واکسیناسیون دریانوردان گفت: واکسیناسیون دریانوردان بر اساس هماهنگی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، از شنبه ۱۶ مردادماه آغاز شده و پیش ازین نیز در برخی بنادر کشور، واکسیناسیون دریانوردان کلید خورده بود.

به طور کلی اسامی و اطلاعات ۸۵ هزار دریانورد اعم از دریانوردان اقیانوس‌پیما، دریانوردانی که سفر‌های ساحلی انجام می‌دهند و همکاران حوزه دریایی ارائه شده و در سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ثبت شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17836

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com