جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال

بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال ؛ دزدی ۶۰۰ میلیون دلاری از پلی نتورک

03:0۰

با حمله هکرها به شرکت پلی نتورک (Poly Network) و سرقت ۶۰۰ میلیون دلار ازین شرکت، بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال رقم خورد.

به گزارش اسپات نیوز، هکرها به شرکت پلی نتورک که یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز است، حمله کرده و ۶۰۰ میلیون دلاز ازین شرکت سرقت کردند. به این ترتیب بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال رقم خورد.

این شرکت که پروتکلی برای تعامل‌پذیری ارزهای دیجیتال است ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ با سرقت هکرها رو به رو شد.

پلی نتورک یک پلتفرم مالی است که به کاربران اجازه تعویض توکن‌هایشان در شبکه بلاکچین می‌دهد. طبق توئیتر این شرکت، هکرها ۲۶۰ میلیون دلار از وجوه سرقت شده را بازگردانده‌اند اما ۳۵۳ دلار هنوز بازنگشته است.

بیشتر بخوانید:

طبق گزارش شرکت chainanalysis که در حوزه امنیت رمزارزها فعالیت می‌کند، هکرها از حفره امنیتی قراردادهای هوشمند پلی نتورک که برای جابه‌جایی دارایی بین بلاکچین‌های مختلف استفاده می‌شود، به سیستم نفوذ کرده‌اند و به این ترتیب بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال را رقم زدند.

شرکت ردیابی مذکور در توئیتر خود نوشت: هکری که این کار را کرده است، صرفا آن را برای سرگرمی انجام داده و قصد داشته ضعیف بودن این حفره امنیتی را نشان دهد. هکر این سایت در توئیتر خود نوشت: برنامه من بازگرداندن کل توکن‌هاست و علاقه چندانی به پول ندارم.

گفتنی است که حتی اگر شخصی بتواند دارایی دیجیتال سرقت کند، پولشویی و نقد کردن این نوع دارایی به دلیل شفافیت بلاکچین و تجزیه تحلیل تک تک تراکنش‌ها توسط موسسات مالی، تقریبا غیر ممکن است.

در حال حاضر هیچ ارگان رسمی‌ای به این سرقت بزرگ ورود نکرده است و همچنین مکان این شرکت مشخص نیست.

در گذشته هم از این نوع سرقت‌ها در فضای رمزارز‌ها انجام شده است. در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۵۰ میلیون دلار coincheck در توکیو سرقت شد همچنین در سال ۲۰۱۴ صرافی gox  هک شد و نیم میلیارد دلار از این صرافی به سرقت رفت و باعث سقوط این صرافی شد.

سیستم عامل‌های غیرمتمرکز هرگونه واسطه‌ای را از میان برداشته و تراکنش کم هزینه این نوع معاملات ۸۰ میلیارد از معاملات رمزارزها را به خود جذب کرده است. اما اشکالات فنی و ضعف در کدنویسی این سیستم عامل‌ها آسیب‌پذیری آن‌ها را بیشتر کرده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17855

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com