جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قطعی مکرر خطوط تلفن

دلیل قطعی مکرر خطوط تلفن مشخص شد

03:03۰

 افزایش چشمگیر سرقت کابل‌های مخابراطی که همواره یکی از معظلات شرکت مخابرات ایران بوده منجر به قطعی مکرر خطوط تلفن در ۸۰۰ نقطه از تهران شد.

به گزارش اسپات نیوز، سرقت کابل‌های مخابراتی همواره یکی از معظلات اساسی شرکت مخابرات ایران بوده است اما هم اکنون آمار این سرقت به قدری افزایش یافته که باعت قطعی مکرر خطوط تلفن در ۸۰۰ نقطه در تهران شده است.

افزایش این سرقت‌ها در حالی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا، امور بیشتری به اینترنت وابسته شده و این قطعی‌ها باعث شکایت و نارضایتی بیشتری در مردم می‌شد.

طبق گزارشات، تنها در سال گذشته سرقت‌های صورت گرفته ، خسارتی حدود ۶۰ میلیارد تومان به شرکت مخابرات وارد کردند. از مهم‌ترین دلایل افزایش این نوع سرقت جنس کابل‌های مخابراتی است که از  فلز ارزشمند مس ساخته شده‌اند.

از سوی دیگر افزایش قیمت چشمگیر وسایل و تجهیزات مخابراتی از دیگر دلایل افزایش این نوع سرقت‌ها به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید:

اخیرا برخی از مشترکان از قطعی سه هفته‌ای تلفن خود خبر داده‌ و نسبت به این مسئله شکایت داشتند. گفتنی است که ارتباط برخی از مشترکین از فروردین ماه سال جاری قطع بوده و هنوز بعد از گذشت ۵ ماه همچنان در نوبت اتصال مجدد قرار دارند.

در همین راستا دو عدد از کافوهای مشتریان در مرکز تلفن شهید قندی به سرقت رفته و این کافوها در ارتباط ۲۰۰۰ مشترک تاثیرگذار بوده‌اند.

سوال دیگری که در این خصوص مطرح می‌شود، علت تاخیر در اتصال مجدد ارتباطات است. به طور کلی می‌توان علت آن را در افزایش هزینه جاگزینی خلاصه کرد که به معنای دقیق‌تر این علت به تعرقه‌های مخابراتی و حجم بالای سرقت‌ها اشاره دارد.

یکی از روش‌های مناسب برای جلوگیری از افزایش سرقت‌ها، گزارش‌های مردمی است و بهتر است مردم با دیدن چنین مواردی آن را به نیروی انتظامی و یا مخابرات گزارش کنند.

با در نظر گرفتن وضع اقتصادی کشور و به دنبال آن بالارفتن ادامه دار قیمت این تجهیزات، نمی‌توان امیدوار بود که در آینده نزدیک، حجم این نوع سرقت‌ها کاهش پیدا کند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17862

327 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com