جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نوسازی ۲۰ هزار تاکسی و اتوبوس

نوسازی ۲۰ هزار تاکسی و اتوبوس با هدف کاهش آلودگی هوا

03:00۰

در راستای سیاست دولت مبنی بر نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با هدف حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، ۲۰ هزار تاکسی و اتوبوس ظرف دو سال گذشته نوسازی شده‌اند.

به گزارش اسپات نیوز، فرهاد حکیم‌نیا، مدیر صندوق کارآفرینی امید در یک نشست خبری، ضمن اشاره به به نوسازی ۲۰ هزار تاکسی و اتوبوس در یک سال و نیم گذشته از پرداخت ۲۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه اشتغال خبر داد.

طبق گفته حکیم‌نیا، در راستای سیاست دولت مبنی بر نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با هدف حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا، سال گذشته ۱۰ هزار تاکسی از محل صندوق کارآفرینی امید با تسهیلات ۹۰۰ میلیارد تومان مورد نوسازی قرار گرفتند.

وی افزود: همچنین ۱۰ هزار دستگاه اتوبوس هر کدام با تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومان، نوسازی شده‌اند و برای نوسازی واگن‌های قطار نیز ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود و همه این تسهیلات با تکلیف و منابع سازمان برنامه و بودجه نوسازی می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

حکیم‌نیا ضمن یادآوری اینکه وظیفه اصلی صندوق کارآفرینی امید، پرداخت تسهیلات اشتغال خرد و روستایی است، گفت: منابعی از سوی سازمان برنامه و بودجه به منظور نوسازی تاکسی و اتوبوس، اختصاص میابد که ما وظیفه پرداخت آن را داریم.

بر اساس گفته های مدیر صندوق کارآفرینی، برای هر تاکسی سمند به متقاضیان ۹۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ ساله قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد و برای هر دستگاه اتوبوس ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات ۵ ساله با کارمزد ۴ درصد، پرداخت می‌شود.

حکیم‌نیا سرانه اشتغال مستقل برای کسب و کارهای خرد و کوچک را ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان اعلام کرد، در حالی که این سرانه برای صنایع بزرگ ۱.۵ میلیارد تومان است، چرا که یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در صندوق توجه به کسب و کار‌های خرد و کوچک است.

او همچنین از امضای تفاهم‌نامه با معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد و گفت: به دنبال این تفاهم‌نامه ظرف یک سال گذشته به ۵۲۳ نفر تسهیلات پرداخت شده است. حکیم‌نیا در پایان از راه‌اندازی بازارچه‌هایی برای فروش محصولات کارآفرینان به دنبال رایزنی‌های صورت گرفته با شهرداری تهران خبر داد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=17851

220 نوشته
در دنیایی زندگی می‌کنیم که اخبار تعیین‌کننده بسیاری از معادلات جهانی هستند؛ حالا که در این راه قدم نهاده‌ام، انعکاس صحیح وقایع را یکی از مسئولیت‌های اجتماعی خود می‌دانم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com